Upozornenie na riziko

Upozornenie na riziko

Úvod » Upozornenie na riziko

Vyhlásenie

Informácie, ktoré sa nachádzajú na tejto webovej stránke, sú výhradne určené pre študijné účely tém, týkajúcich sa obchodovania na burze. Tieto informácie v žiadnom prípade neslúžia ku konkrétnemu investičnému alebo obchodnému doporučeniu. Všetky informácie predstavujú osobné skúsenosti a názory zo súkromného obchodovania vlastníkov webu alebo autorov článkov.  Poskytovateľ informácií nie je zodpovedný za konkrétne rozhodnutia jednotlivých užívateľov.

Stránka Uspesnynaburze.sk ani jej majitelia nie sú zodpovední za správnosť údajov na tejto stránke. Takisto nenesú žiadnu zodpovednosť za finančné a iné škody súvisiace s investíciou založenej na akejkoľvek informácií uvedenej na tejto stránke. Webstránka uspesnynaburze.sk ani jej majitelia nie sú registrovaným brokerom, investičným poradcom ani maklérom. Ak sú na stránke spomínané konkrétne finančné produkty- Forex, komodity, akcie, kryptomeny a opcie, je to vždy za účelom štúdia obchodovania na burze.

Rozhodnutie obchodovať na finančných trhoch je rozhodnutie každého jednotlivca a jedine on sám nesie za svoje rozhodnutia plnú zodpovednosť. Neobchodujte na finančných trhoch pokiaľ nie ste riadne oboznámený s konkrétnym finančným inštrumentom.

Poučenie

CFD ako pákový finančný nástroj môže mať za následok stratu, ktorá môže dosiahnuť celkové hodnoty prostriedkov na obchodnom účte. Takáto strata môže vzniknúť v prípade, ak obchodník nepoužíva Stop Loss pokyn. Pri CFD obchodovaní vždy používajte Stop-Loss pokynna jeden obchod riskuje maximálne 1-3% zo svojho obchodného účtu.

Pretože sa hodnota vašej investície môže zvýšiť, vždy existuje možnosť straty časti alebo celého investovaného kapitálu. Obchodujte na burze vždy s finančným kapitálom, ktorý si môžete dovoliť stratiť. Výkon v minulosti (skutočný alebo stimulovaný), predpovedané návratnosti alebo pravdepodobné scenáre výkonu nemusia odrážať aktuálny výkon v budúcnosti a určite negarantujú výsledky v budúcnosti.

Veríme, že by ste mali byť upozornení na riziká pred rozhodnutím o investovaní svojho kapitálu, mali by ste zvážiť toleranciu pre svoje riziko, investičné ciele a Váš stupeň skúseností s podobnými investíciami a taktiež aj vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo alebo školenia od profesionálnych obchodníkov, ak to považujete za potrebné.