Analytický software

Analytický software

NinjaTrader 7

Profesionálny analytický software, ktorý vyniká hlavne prepracovanosťou platformy a bohatou ponukou funkcií. Je to špičkový software k analýze trhov. NinjaTrader 7 umožňuje naimportovať si rôzne druhy vizualizácií k ešte presnejšej a podrobnejšej analýze trhu. Taktiež ponúka rozsiahle možnosti pri práci s grafmi. Skvelou funkciou je zobrazenie viacerých grafov jedného inštrumentu na rôznych časových rámcoch. Silnou stránkou platformy je taktiež široká škála možností zakresľovania do grafu.

Najlepší brokeri na Slovensku

1.

logo xtb

XTB

icon right

Váš kapitál je spojený s rizikom

2.

logo etoro

eToro

right

Váš kapitál je spojený s rizikom

3.

logo RoboMarkets

RoboMarkets

right

Váš kapitál je spojený s rizikom

4.

logo saxo

Saxo Bank

right

Váš kapitál je spojený s rizikom

Intradenní obchodníci ocenia možnosť pripojenia externého zdroja tikových dát. NinjaTrader 7 podporuje obchodovanie na burze pomocou automatických obchodných stratégií. Užitočnou funkciou je možnosť nahrať si obchodnú seansu, ktorú si môžete neskôr ľubovoľne prehrať.

Analytický software - zobrazenie futures trhu japonského jenu (6J) pomocou vizualizácie VWAP market profile v software NinjaTrader 7
Zobrazenie futures trhu japonského jenu (6J) pomocou vizualizácie VWAP Market Profile v software NinjaTrader 7

Zhrnutie vlastností

 • Pokročilé zobrazenie cenových grafov, indikátorov a vizualizácií
 • Pomocou určitých vizualizácií umožňuje zobrazovať realizované objemy obchodov, vyplnené a čakajúce limitné objednávky.
 • Pridaná funkcia Playback, pre nahrávanie obchodnej seansy
 • Podporuje ATM – automatické obchodné stratégie a spätné testovanie stratégií
 • Možnosť pripojiť sa na rôznych poskytovateľov dát
 • Možnosť zadávať príkazy priamo z grafu alebo v DOM (len platená verzia)
 • Podporuje možnosť doprogramovania vlastných indikátorov a vizualizácií

Možnosti použitia software NinjaTrader 7

 • Analytický software, v ktorom plánujete svoje obchody pomocou obchodnej metódy a stratégie. Obchodné príkazy budete realizovať v obchodnej platforme od svojho brokera, kde máte založený demo/reálny účet. V tomto prípade Vám plne postačí verzia NinjaTrader 7 ktorá je zdarma.
 • Analytický software spolu s obchodnou platformou v jednom balíku. Obchodné príkazy budete realizovať priamo v platforme NinjaTrader 7. Vďaka tejto možnosti použitia nemusíte mať pri obchodovaní otvorené ďalšie okno platformy brokera a získate tak lepší prehľad.

V tomto prípade použitia je potrebné zakúpiť si plnú verziu softvéru NinjaTrader 7. Plnú verziu softvéru si môžete zakúpiť na prenájom (ročná, polročná, štvrťročná platba), alebo s doživotnou licenciou (jednorazová platba).   Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke NinjaTrader.

 

MetaTrader 4

Patrí medzi jednu z najrozšírenejších obchodných platforiem pre obchodovanie. MetaTrader 4 vyniká hlavne svojím jednoduchým a intuitívnym ovládaním. Platforma poskytuje k analýze veľké množstvo nástrojov technickej analýzy vrátane indikátorov, oscilátorov a mnoho ďalších. Jednou z unikátnych vlastností platformy MetaTrader 4 je rozsiahla komunita, pomocou ktorej si môžete pridávať nové nástroje, ako sú indikátory, skripty a automatické obchodné systémy.

Analyticky software - zobrazenie trhu AUD/USD v software MetaTrader 4
Zobrazenie trhu AUD/USD v software MetaTrader 4

Zhrnutie vlastností

 • Zobrazenie cenových grafov a indikátorov
 • Rôzne možnosti nastavenia a zobrazenia grafov
 • Podpora v množstve svetových jazykov
 • Spätné testovanie stratégií na historických dátach
 • Možnosť si pridať do platformy veľmi veľké množstvo indikátorov, oscilátorov a ďalších nástrojov technickej analýzy
 • Možnosť si vytvoriť alebo nahrať vlastné systémy alarmov, indikátorov, kódov a skripov (Expert Advisor- EA)

Software MetaTrader 4 si môžete stiahnuť na oficiálnej stránke alebo na stránkach vybraných brokerov. Celý software je k dispozícií zdarma.

xtb ebook
etoro ponuka online obchodovanie

Páčil sa Vám tento článok? Odporučte ho aj svojim priateľom. Pomôžete tak rozšíriť kvalitné informácie o obchodovaní na burze. Nenechajte si újsť ďalšie novinky zo sveta tradingu a pridajte sa k nám aj na facebooku.

Ohodnoť tento článok

Analytický software
4.6 (92.5%) 8 vote[s]
zdielaj článok

Diskusia k článku