Najlepšie kryptoburzy a platformy

Najlepšie kryptoburzy a platformy

Kryptomeny sú čoraz obľúbenejšie medzi obchodníkmi a investormi z celého sveta. Niektoré kryptomeny dokážu za jeden deň vytvoriť aj 10%-ný cenový pohyb jedným smerom, čo ich právom radí medzi najvolatilnejšie finančné inštrumenty. V tomto článku nájdete najlepšie kryptoburzy a platformy pre slovenských investorov v roku 2024.

Obsah článku

Porovnanie kryptobúrz a CFD platforiem pre nákup kryptomien

1.
logo

4.7 / 5
PONUKA KRYPTOMIEN
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO + 95 ďalších kryptomien

MIN. SUMA TRANSAKCIE
10 €

POPLATOK ZA NÁKUP BTC KARTOU*
1% z transakcie

EXTRA VÝHODA
Možnosť kopírovať obchody top investorov

ČEŠTINA*
ikonka áno

51% CFD účtov retail investorov stráca peniaze*


2.
logo

4.5 / 5
PONUKA KRYPTOMIEN
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO + 350 ďalších kryptomien

MIN. SUMA TRANSAKCIE
15 €

POPLATOK ZA NÁKUP BTC KARTOU*
1% z transakcie

EXTRA VÝHODA
Najväčšia ponuka kryptomien

ČEŠTINA*
ikonka áno

Váš kapitál je spojený s rizikom*


3.
logo

4.4 / 5
PONUKA KRYPTOMIEN
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO + 238 ďalších kryptomien

MIN. SUMA TRANSAKCIE
2 €

POPLATOK ZA NÁKUP BTC KARTOU*
3,99% z transakcie

EXTRA VÝHODA
Jedna z najväčších kryptobúrz na svete

ČEŠTINA*
ikonka nie

Váš kapitál je spojený s rizikom*


4.
logo

4.3 / 5
PONUKA KRYPTOMIEN
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO + 125 ďalších kryptomien

MIN. SUMA TRANSAKCIE
25 €

POPLATOK ZA NÁKUP BTC KARTOU*
3,99% z transakcie

EXTRA VÝHODA
K dispozícií profi obchodná platforma

ČEŠTINA*
ikonka nie

Váš kapitál je spojený s rizikom*


* Poučenie – Investovanie do kryptomien je vždy spojené s rizikom straty určitej časti finančného kapitálu. Kryptomeny sú veľmi volatilné finančné inštrumenty. Preto vždy investujte iba kapitál, o ktorý ste ochotný prísť.
* Poplatok za nákup BTC kartou – uvedený je poplatok v percentách, ktorý zaplatíte pri nákupe BTC prostredníctvom platobnej karty.
* Čeština – predstavuje údaj o tom, či daná kryptoburza / platforma má svoju webstránku v češtine alebo slovenčine.
* Hodnotenie kryptoburzy – hodnotenie sa určuje na základe podmienok pri obchodovaní s Bitcoinom a ďalšími kryptomenami.

Prečo si vybrať kryptoburzu z nášho porovnania?

ikona - kvalitná bitcoin burza

Overené spoločnosti

Vybrané spoločnosti sú najpopulárnejšie na svete a svoje služby poskytujú už množstvo rokov. Tieto kryptoburzy a platformy sami používame, ako aj veľké množstvo ďalších investorov zo Slovenska.

nízke poplatky

Nízke poplatky

Poplatky hrajú dôležitú rolu pri investovaní do kryptomien a často sa prehliadajú. Prostredníctvom týchto kryptobúrz môžete nakupovať a predávať kryptomeny za veľmi nízke poplatky.

SK kryptoburzy a ponuka kryptomien

Ponuka kryptomien

Chcete nakúpiť Bitcoin, Ripple, Litecoin, Cardano EOS alebo Ethereum? Žiaden problém. V našom porovnaní nájdete spoločnosti, ktoré umožňujú obchodovať so všetkými populárnymi kryptomenami.

kvalitné kryptopeňaženky a kryptozmenáreň

Kvalitná peňaženka

Uložte si svoje kryptomeny na bezpečné miesto. Pokiaľ nemáte svoju obľúbenú kryptopeňaženku, nakúpené kryptomeny sa vám automaticky uložia do integrovanej krypto peňaženky vo svojom účte.

Odpovede na časté otázky

Investovanie do kryptomien je čoraz populárnejšie aj na Slovensku. Veľa spoločností chce naskočiť na novú vlnu záujmu o investovanie a v dnešnej dobe si môžeme vybrať z veľkého množstva kryptomenových búrz. Takto sa výber kvalitnej kryptourzy stáva čoraz ťažšou úlohou.

Poďme si predstaviť najdôležitejšie kritéria, ktoré musí spĺňať najlepšia burza kryptomien.

 • Zabezpečenie účtu – Kryptomeny sú mladým finančným inštrumentom, ktorý je zatiaľ slabo regulovaný. To množstvo spoločností využíva a poskytuje nekvalitné služby. Preto je vhodné si kryptoburzu overiť v rámci jej dôveryhodnosti. Dobrým ukazovateľom je rok založenia a počet užívateľov, ktorí využívajú jej služby.

  Keďže sa bavíme o digitálnych menách je vhodné myslieť aj na zabezpečenie svojho účtu. Najlepšie kryptoburzy váš účet chránia niekoľkými bezpečnostnými prvkami. Medzi ne patrí dvojfaktorová identifikácia pomocou sms kódu, potvrdzovacieho emailu alebo prostredníctvom overovacej aplikácie.
 • Kryptomeny v ponuke – Najlepšie kryptoburzy majú vo svojej ponuke všetky populárne kryptomeny. Najpopulárnejšie kryptomeny sú Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, EOS, Cardano, IOTA, TRON, Monero, Bitcoin Cash a Tezos.
 • Poplatky – Burzy kryptomien zarábajú hlavne na poplatkoch, preto sa im investor nevyhne. Kvalitné kryptoburzy zase tieto poplatky majú veľmi nízke. Väčšinou sa rátajú v percentách z investovanej sumy. Najlepšie kryptoburzy si účtujú nižšie poplatky ako 1% z investovanej sumy.
 • Integrovaná kryptopeňaženka – Pokiaľ nakúpite akúkoľvek kryptomenu, potrebujete si ju uložiť do svojej kryptopeňaženky. Najlepšie kryptoburzy vám pri vytvorení účtu automaticky vytvoria aj kryptopeňaženku, do ktorej si môžete uložiť svoje kryptomeny. Z tejto peňaženky si ich môžete neskôr kedykoľvek presunúť na inú, pokiaľ budete chcieť.
 • Mobilná aplikácia – V dnešnej rýchlej dobe chce mať množstvo ľudí neustály prehľad o vývoji svojich investícií. Preto najlepšie kryptozmenárne vytvorili aj mobilnú aplikáciu, v ktorej prehľadne vidíte vývoj vašich investícií aj keď ste zrovna na cestách.

Optimálna výška kapitálu pre investovanie do kryptomien sa odvíja hlavne od vášho investičného horizontu a finančných možností. Budete nakúpené kryptomeny dlhodobo držať alebo chcete využiť krátkodobé cenové pohyby?

Určite si vaše priority a investičnú stratégiu. Niektorí investori nakupujú kryptomeny jednorazovo vo veľkých množstvách, iní postupne po častiach dokupujú. Stále však investujte iba tie peniaze, ktoré máte nazvyš a nepotrebujete ich na pokrytie bežných výdavkov.

Demo účet je typ obchodného účtu, prostredníctvom ktorého obchodujete kryptomeny iba s fiktívnym (virtuálnym) kapitálom. Na demo účte si môžete vyskúšať platformu a otestovať, ako funguje obchodovanie s kryptomenami na reálnom prostredí burzy. Prostredníctvom demo účtu si môžete vyskúšať obchodovanie “na nečisto”.

Demo účet poskytujú len niektoré burzy kryptomien. Pokiaľ si vyberiete kryptoburzu, ktorá ponúka aj demo účet, postup založenia je nasledovný:

 1. Vo formulári na webstránke spoločnosti vyplníte základné osobné údaje (meno a priezvisko, e-mailovú adresu a telefónne číslo).
 2. Vytvoríte si prihlasovacie údaje k vášmu demo obchodnému účtu.
 3. Prostredníctvom potvrdzovacej správy potvrdíte svoju emailovú adresu.
 4. Demo účet je vytvorený.

Demo účet si založíte zdarma.

Celý proces založenia účtu sa skladá z niekoľkých krokov:

 1. Vo formulári na webstránke kryptoburzy vyplníte základne osobné údaje (meno a priezvisko, e-mailovú adresu a telefónne číslo).
 2. Vytvoríte si prihlasovacie údaje k vášmu obchodnému účtu.
 3. Preukážete svoju totožnosť jedným dokladom totožnosti (napr. občiansky preukaz, vodičský preukaz, pas) a faktúrou (napr. o zaplatení telefónu, elektriny, plynu a pod.). Kópie týchto dokumentov nahráte priamo do formulára na webstránke burzy alebo ich môžete poslať prostredníctvom e-mailu.
 4. Počkáte, kým vaša totožnosť bude overená.
 5. Po overení totožnosti je váš účet aktívny a môžete kryptomeny nakupovať viacerými spôsobmi. Niektoré kryptoburzy umožňujú priamy nákup kryptomien platobnou kartou alebo cez službu PayPal. Ďalšou možnosťou je vloženie peňazí na účet a až po pripísaní peňazí investujete do kryptomien cez váš obchodný účet.

Účet na kryptoburze si založíte zdarma.

Kryptoburzy si za svoje služby účtujú poplatky.

Tie sa rozlišujú podľa toho, akým spôsobom nakupujete kryptomeny. Množstvo kryptozmenárni umožňuje nakupovať kryptomeny prostredníctvom platobnej karty, bankového prevodu alebo výmenou jednej kryptomeny za druhú.

Kryptomena bitcoin
Cez najlepšie burzy kryptomien investujete za veľmi nízke poplatky.

Najčastejšie poplatky sú:

 • Poplatok za realizovanie transakcie – niekedy sa nazýva ako komisný poplatok alebo komisia. Tento poplatok zaplatíte za nákup a predaj kryptomeny.
 • Spread – je rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou kryptomeny. V tomto prípade poplatok predstavuje malé navýšenie tohto rozdielu. Väčšina platforiem pre nákup kryptomien mierne navýši spread vtedy, keď si neúčtuje poplatok za realizovanie obchodu.
 • Poplatok za vklad alebo výber peňazí – niektoré kryptoburzy si účtujú fixný poplatok za vklad alebo výber peňazí. Výška tohto poplatku sa väčšinou určuje podľa toho, akú metódu vkladu alebo výberu peňazí si vyberiete.

Ak nemáte svoju obľúbenú kryptopeňaženku, nakúpené kryptomeny sa vám automaticky uložia do integrovanej peňaženky burzy vo vašom účte.

Pokiaľ nakúpite kryptomeny prostredníctvom spoločnosti eToro, všetky kryptomeny budete mať automaticky uložené v obchodnej platforme eToro. Nakúpené kryptomeny si môžete z platformy jednoducho presunúť do kryptopeňaženky eToro, ktorá sa vám taktiež automaticky vytvorí pri založení obchodného účtu.

Veríme, že vám naše porovnanie kryptomenových búrz a platforiem pre nákup kryptomien pomohlo. Ak máte problém pri založení účtu a neviete si dať rady, kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Bol pre vás tento prehľad najlepších kryptobúrz užitočný? Odporučte ho aj svojim priateľom. Pomôžete tak rozšíriť kvalitné informácie o obchodovaní s kryptomenami. Nenechajte si újsť ďalšie novinky zo sveta kryptomien a pridajte sa k nám aj na facebooku.

zdielaj článok

Diskusia k článku