Najlepší ETF broker

Najlepší ETF broker

Každý kto sa zaujíma o investovanie do ETF (Exchange-Traded Fund) a chce začať investovať, potrebuje si založiť obchodný účet u brokera. Broker je spoločnosť, ktorá umožňuje investovať do ETF fondov z celého sveta. Nie je však broker ako broker. Pre úspešný štart do sveta investovania si potrebujete vybrať spoľahlivého partnera. Preto sme v tomto článku pripravili prehľadné porovnanie najlepších ETF brokerov pre slovenských investorov v roku 2024.

Obsah článku

Porovnanie ETF brokerov

1.
logo

4.8 / 5
PLATFORMA
SaxoTraderGO, SaxoTraderPRO

MIN. VKLAD
0 €

PROVÍZIA ZA NÁKUP ETF
Od 0.03% (min. 3 €)*

EXTRA VÝHODA
Profi odborné služby a zákaznícky servis

ČEŠTINA*
Slovenské porovnanie ETF brokerov

Váš kapitál je spojený s rizikom*


2.
logo

4.7 / 5
PLATFORMA
xStation

MIN. VKLAD
0 € (odporúčaný min. 400 €)

PROVÍZIA ZA NÁKUP ETF
Od 0 €*

EXTRA VÝHODA
ETF scanner – nájdite ETF fondy, ktoré vás zaujímajú

ČEŠTINA*
ikonka broker etf trading online

Váš kapitál je spojený s rizikom*


3.
logo

4.6 / 5
PLATFORMA
eToro

MIN. VKLAD
100 €

PROVÍZIA ZA NÁKUP ETF
0 €

EXTRA VÝHODA
Možnosť kopírovať obchody top investorov

ČEŠTINA*
ikonka etf fondy brokeri

Váš kapitál je spojený s rizikom*


4.
logo

4.5 / 5
PLATFORMA
Platforma LYNX+, Trader Workstation (TWS)

MIN. VKLAD
3 000 €

PROVÍZIA ZA NÁKUP ETF
Od 0.12% (min. 6 €)*

EXTRA VÝHODA
Široká ponuka ETF z celého sveta

ČEŠTINA*
ikonka etf brokeri

Váš kapitál je spojený s rizikom*


5.
logo

4.3 / 5
PLATFORMA
PurpleZone

MIN. VKLAD
20 €

PROVÍZIA ZA NÁKUP ETF
2%*

EXTRA VÝHODA
Spoločnosť ponúka investovanie do ETF portfólií

ČEŠTINA*
ikonka áno

Váš kapitál je spojený s rizikom*


* Poučenie – Investovanie do ETF je spojené s rizikom straty určitej časti finančného kapitálu. Vždy investujte iba kapitál, ktorý si môžete dovoliť stratiť.
* Čeština – predstavuje údaj o tom, či vybraný ETF broker má obchodnú platformu alebo zákaznícku podporu v slovenskom alebo českom jazyku.
* Provízia za obchod – v tabuľke je uvedený najnižší poplatok (provízia / komisia) za realizovanie transakcie (určité percento z objemu transakcie, minimálne určitá suma). Konečná výška poplatku závisí od vybraného fondu a objemu transakcie.
* Hodnotenie ETF brokera – hodnotenie sa určuje na základe podmienok pri investovaní do ETF fondov.

Prečo začať investovať prostredníctvom brokera z našej tabuľky?

lacný ETF broker pre obchodovanie

Regulovaní brokeri

Nad vybranými brokermi z tabuľky dohliadajú medzinárodné a domáce regulačné úrady, ktoré sú garanciou transparentného a bezpečného investovania na finančných trhoch.

ikona kvality

Nízke poplatky

Prostredníctvom vybraných online brokerov môžete investovať do ETF fondov za veľmi nízke poplatky. Broker XTB si dokonca neúčtuje žiaden poplatok za nákup ETF.

slovenskí brokeri

Kvalitné platformy

Investuje do ETF fondov cez profesionálnu obchodnú platformu. Brokeri z nášho porovnania ponúkajú platformy s pokročilými grafmi a analytickými nástrojmi.

porovnanie brokerov ETF

Prvotriedny servis

Vybraní ETF brokeri poskytujú prvotriednu zákaznícku podporu 24 hodín denne, 5 dní v týždni. Väčšina z týchto spoločností má zákaznícku podporu aj v slovenskom jazyku.

Odpovede na časté otázky

 • Regulácia – Regulácia brokerov zabezpečuje transparentnosť a bezpečnosť pri investovaní. Množstvo brokerov sídli v nedôveryhodných krajinách, v ktorých pôsobia slabé regulačné zákony. Kvalitní ETF brokeri sú regulovaní inštitúciami CySEC, FCA alebo ASIC. Množstvo brokerov je regulovaných aj domácimi inštitúciami. Na Slovensku dohliada nad činnosťou brokerov Národná banka Slovenska (NBS).
 • Ponuka ETF fondov – Väčšina kvalitných brokerov má vo svojej ponuke všetky populárne ETF z celého sveta. Najväčšia pozornosť investorov sa stále sústreďuje na americké trhy. Populárne americké ETF sú SPDR S&P 500 (SPY) a PowerShares QQQ (QQQ). Existuje aj množstvo zaujímavých ETF fondov z Európy a ďalších kútov sveta. Spomenieme napríklad iShares MSCI Emerging Markets (EEM), VanEck Vectors Gold Miners (GDX) a iShares Core DAX UCITS (DAXEX).
 • Poplatky – Pri investovaní do ETF fondov väčšinou zaplatíte poplatok za nákup a predaj ETF. Minimálny poplatok za transakciu sa pohybuje už od 0 €. Výška poplatku závisí od veľkosti investovanej sumy. Ďalej sa môžete stretnúť s poplatkom za zmenu meny (konverzný poplatok). Tento poplatok platíte iba v prípade, ak máte obchodný účet vedený v eurách a napríklad za doláre nakúpite americké ETF. Tento poplatok za zmenu meny väčšinou predstavuje 0,1 – 0,5% z hodnoty transakcie.
 • Obchodná platforma – Prostredníctvom obchodnej platformy nakupujete a predávate ETF. V kvalitnej platforme nájdete množstvo nástrojov technickej a fundamentálnej analýzy. Veľký počet platforiem je k dispozícii aj v slovenskom jazyku. Prehľadné porovnanie obchodných platforiem sme pre vás pripravili v tomto článku.
 • Zákaznícka podpora – Kvalitná zákaznícka podpora vám pomôže vyriešiť akýkoľvek problém. Najlepší ETF broker má zákaznícku podporu k dispozícií 24 hodín, 5 dní v týždni, ktorú môžete kontaktovať telefónom, emailom alebo online chatom.

V našom článku – 9 rád, ako vybrať najlepšieho ETF brokera sme spísali všetky dôležité kritéria, ktoré musí spĺňať kvalitný ETF broker.

Optimálna výška kapitálu pre investovanie do ETF sa odvíja hlavne od vášho investičného horizontu a finančných možností. Budete nakúpené ETF dlhodobo držať alebo chcete využiť krátkodobé cenové pohyby? Plánujete nakúpiť ETF fondy, ktoré vyplácajú dividendy? Chcete využiť pri investovaní CFD kontrakty, vďaka ktorým môžete profitovať aj pri poklese ceny finančného inštrumentu?

Určite si vaše priority a investičnú stratégiu. Niektorí investori nakupujú ETF jednorazovo vo veľkých množstvách, iní postupne po častiach dokupujú. Stále však investujte iba tie peniaze, ktoré máte nazvyš a nepotrebujete ich na pokrytie bežných výdavkov.

Aby ste mohli začať investovať do ETF fondov, potrebujete si založiť obchodný účet u brokera. Založenie demo účtu vám zaberie maximálne 5 minút. Založenie reálneho účtu si ešte naviac vyžaduje overiť totožnosť a previesť finančné prostriedky na obchodný účet.

Založenie účtu - najlepší ETF broker
Obchodný účet si môžete založiť online z pohodlia vášho domova.

Demo účet je typ obchodného účtu, prostredníctvom ktorého investujete do ETF iba s fiktívnym (virtuálnym) kapitálom. Na demo účte si môžete vyskúšať platformu a otestovať svoju obchodnú stratégiu na reálnom prostredí burzy. Prostredníctvom demo účtu môžete vyskúšať investovanie “na nečisto”.

Založiť si demo účet je veľmi jednoduché.

 1. Vo formulári na stránke brokera vyplníte základné osobné údaje (meno a priezvisko, e-mailovú adresu a telefónne číslo).
 2. Vytvoríte si prihlasovacie údaje k vášmu demo obchodnému účtu.
 3. Na stránke brokera si vyberiete, stiahnete a nainštalujete obchodnú platformu. Niektorí brokeri poskytujú aj webovú verziu obchodnej platformy, do ktorej sa prihlásite prostredníctvom internetového prehliadača.
 4. Demo účet je vytvorený.

Jediný rozdiel oproti reálnemu účtu je ten, že v demo účte môžete investovať len s virtuálnymi peniazmi. Prostredníctvom demo účtu môžete otestovať všetky funkcie obchodnej platformy bez rizika.

Založenie demo účtu je zdarma.

Reálny účet je typ obchodného účtu, pri ktorom investujete do ETF so skutočnými peniazmi. Pri investovaní skutočných peňazí sa začne prejavovať vaša psychológia a disciplína, ktorá hrá kľúčovú rolu pri úspešnom investovaní na burze.

Proces založenia reálneho účtu sa skladá z týchto bodov:

 1. Vo formulári na stránke brokera vyplníte základne osobné údaje (meno a priezvisko, e-mailovú adresu a telefónne číslo).
 2. Vytvoríte si prihlasovacie údaje k vášmu obchodnému účtu.
 3. Preukážete svoju totožnosť jedným dokladom totožnosti (napr. občiansky preukaz, vodičský preukaz, pas) a faktúrou (napr. o zaplatení telefónu, elektriny, plynu a pod.). Kópie týchto dokumentov nahráte priamo do formulára na stránke brokera alebo ich môžete poslať prostredníctvom e-mailu.
 4. Počkáte, kým vaša totožnosť bude overená.
 5. Po overení totožnosti si zvolíte jednu z možností prevedenia finančných prostriedkov na váš obchodný účet.
 6. Na stránke brokera si vyberiete, stiahnete a nainštalujete obchodnú platformu. Niektorí brokeri poskytujú aj webovú verziu obchodnej platformy, na ktorú sa prihlásite prostredníctvom internetového prehliadača.
 7. Po úspešnom prevode peňazí na účet je registrácia reálneho účtu kompletná a môžete začať investovať.

Založenie reálneho účtu je zdarma.

Veríme, že vám naše porovnanie ETF brokerov pomohlo. Ak máte problém pri založení účtu a neviete si dať rady, kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Bolo pre vás toto porovnanie ETF brokerov užitočné? Odporučte ho aj svojim priateľom. Pomôžete tak rozšíriť kvalitné informácie o investovaní na burze. Nenechajte si újsť ďalšie novinky zo sveta investovania a pridajte sa k nám aj na facebooku.

zdielaj článok

Diskusia k článku