Najlepší broker pre obchodovanie indexov

Najlepší broker pre obchodovanie indexov

Existuje množstvo obchodníkov, ktorí namiesto investovania do jednotlivých akcií spoločností, preferujú obchodovanie akciových indexov. Pokiaľ chcete investovať do indexov, potrebujete si založiť obchodný účet u brokera. Broker je spoločnosť, ktorá umožňuje obchodovať akciové indexy z celého sveta. Nie je však broker ako broker. Pre úspešný štart do sveta obchodovania indexov si potrebujete vybrať spoľahlivého partnera.

V tomto článku sme pre vás pripravili prehľadné porovnanie najlepších brokerov pre obchodovanie indexov v roku 2024.

Obsah článku

Porovnanie brokerov pre investovanie do indexov

1.
logo hviezdy

4.8 / 5
PONUKA INDEXOV
Spojené štáty americké, Južná Amerika, Európa, Ázia, Austrália

PLATFORMA
xStation

MIN. VKLAD
0 € (odporúčaný min. 400 €)

SPREAD INDEX DAX / KOMISIA
0.9 pipu* / 0 € za obchod

ČEŠTINA*
ikonka ako obchodovať index DAX, S&P 500

Váš kapitál je spojený s rizikom*


2.
hviezdicky

4.7 / 5
PONUKA INDEXOV
Spojené štáty americké, Európa, Ázia, Austrália

PLATFORMA
R StocksTrader, MetaTrader 4 a 5, TradingView

MIN. VKLAD
100 €

SPREAD INDEX DAX / KOMISIA
0.5 pipu* / Od 0 € za obchod

ČEŠTINA*
ikonka porovnanie brokerov pre obchodovanie indexov

Váš kapitál je spojený s rizikom*


3.
logo

4.6 / 5
PONUKA INDEXOV
Spojené štáty americké, Európa, Ázia, Austrália

PLATFORMA
eToro

MIN. VKLAD
100 €

SPREAD INDEX DAX / KOMISIA
Od 1 – 2 pipov* / –

ČEŠTINA*
ikonka ako kúpiť akcie tesla

51% CFD účtov retail investorov stráca peniaze*


4.
logo hviezdy

4.5 / 5
PONUKA INDEXOV
Spojené štáty americké, Európa, Ázia, Austrália

PLATFORMA
SaxoTraderGO, SaxoTraderPRO

MIN. VKLAD
0 €

SPREAD INDEX DAX / KOMISIA
Od 0.9 pipu* / 0 € za obchod

ČEŠTINA*
ikonka ako obchodovať index DAX cez brokera

Váš kapitál je spojený s rizikom*


5.
hviezdy

4.3 / 5
PONUKA INDEXOV
Spojené štáty americké, Európa, Ázia, Austrália

PLATFORMA
MetaTrader 4 a 5, cTrader

MIN. VKLAD
200 €

SPREAD INDEX DAX / KOMISIA
1 pip* / 0 € za obchod

ČEŠTINA*
ikonka nie

Váš kapitál je spojený s rizikom*


* V závislosti od vybraného brokera, môžete akciové indexy obchodovať prostredníctvom CFD kontraktov, futures, opcií alebo ETF fondov.
* Poučenie – Na 51-76% účtov retailových investorov došlo k vzniku straty pri obchodovaní CFD u týchto poskytovateľov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako CFD kontrakty fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Podrobné vysvetlenie CFD kontraktov nájdete na tejto stránke.
* Spread Index DAX – predstavuje najnižší spread, ktorý broker ponúka pri obchodovaní populárneho nemeckého indexu DAX.
* Čeština – predstavuje údaj o tom, či vybraný broker pre obchodovanie indexov disponuje obchodnou platformou alebo zákazníckou podporou v češtine alebo slovenčine.
* Indexové hodnotenie brokera – hodnotenie sa určuje na základe podmienok pri investovaní do akciových indexov.

Prečo obchodovať indexy prostredníctvom brokera z našej tabuľky?

najlepší broker obchodovanie akciových indexov

Regulovaní brokeri

Nad vybranými brokermi z tabuľky dohliadajú medzinárodné a domáce regulačné úrady, ktoré sú garanciou transparentného a bezpečného investovania na finančných trhoch.

ikona - kvalitný broker

Nízke poplatky

Začnite obchodovať akciové indexy ako profesionálni obchodníci. Prostredníctvom vybraných brokerov obchodujete akciové indexy za nízke poplatky a úzky spread.

burzový index ako obchodovať

Kvalitné platformy

Investuje do akciových indexov cez profesionálnu obchodnú platformu. Každý broker z nášho porovnania ponúka platformu s pokročilými grafmi a analytickými nástrojmi.

porovnanie brokerov akciové indexy

Prvotriedny servis

Vybraní brokeri pre obchodovanie indexov poskytujú prvotriednu zákaznícku podporu 24 hodín denne, 5 dní v týždni. Broker XTB má podporu aj v slovenskom jazyku.

Odpovede na časté otázky

 • Regulácia – Regulácia brokerov zabezpečuje transparentnosť a bezpečnosť pri investovaní. Množstvo brokerov sídli v nedôveryhodných krajinách, v ktorých platia slabé regulačné zákony. Kvalitní brokeri pre obchodovanie indexov sú regulovaní inštitúciami CySEC, FCA alebo ASIC. Množstvo brokerov je regulovaných aj domácimi inštitúciami. Nad činnosťou brokerov na Slovensku dohliada Národná banka Slovenska (NBS).
 • Spread – Vo väčšine prípadov tvorí spread hlavný náklad na obchod. Spread je rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou indexu. Množstvo brokerov poskytuje obchodný účet, pri ktorom neplatíte poplatok za realizovanie transakcie. V takomto prípade je spread na indexoch o trochu väčší, pretože časť zo spreadu je ziskom brokera.
 • Poplatky – Pri obchodovaní akciových indexov môžete zaplatiť poplatok za realizovanie transakcie. Tento poplatok zaplatíte pri obchodnom účte, vďaka ktorému investujete do indexov za najnižší spread. Pokiaľ plánujete obchodnú pozíciu dlhodobo držať, môže vám byť účtovaný swap.

  Swap predstavuje poplatok za prenesenie otvorenej obchodnej pozície do nasledujúceho dňa. Niektorí brokeri si swapový poplatok neúčtujú (napríklad broker XTB). Tento poplatok neplatíte aj pri investovaní do indexov prostredníctvom ETF fondov.
 • Obchodná platforma – Prostredníctvom obchodnej platformy zadávate nákupné a predajné objednávky. Kvalitní brokeri pre obchodovanie indexov ponúkajú platformy s pokročilými nástrojmi technickej a fundamentálnej analýzy. Obchodnú platformu si môžete nainštalovať do svojho počítača, notebooku, tabletu alebo smartfónu. Prehľadné porovnanie obchodných platforiem sme pre vás pripravili v tomto článku.
 • Zákaznícka podpora – Kvalitná zákaznícka podpora vám pomôže vyriešiť akýkoľvek problém. Najlepší broker pre obchodovanie indexov má zákaznícku podporu k dispozícií 24 hodín, 5 dní v týždni, ktorú môžete kontaktovať telefónom, emailom alebo online chatom.

V našom článku – Ako si vybrať online brokera sme detailne popísali všetky dôležité kritéria, ktoré musí spĺňať kvalitný broker pre obchodovanie indexov.

Veľa začínajúcich obchodníkov sa pýta, s akým veľkým kapitálom je vhodné začať obchodovať indexy. Vo všeobecnosti je odporúčaná minimálna výška kapitálu okolo 400 – 600 €.

Toto minimum sa odvíja od minimálnej veľkosti pozície (lot, mini lot alebo mikro lot) a finančnej páky, aby ste mohli aj pri takto malom kapitále riskovať na jeden obchod 1-3% z účtu, ako to robia profesionálni obchodníci. Optimálna výška kapitálu pre začínajúcich obchodníkov je 1 000 € a viac.

Pri dlhodobom investovaní do indexov si vyberte brokera, ktorý si neúčtuje poplatok za držanie obchodnej pozície cez noc (swap).

Dlhodobí investori preferujú investovanie do indexov prostredníctvom ETF fondov. Pri investovaní do ETF fondov neplatíte swap, nepoužívate finančnú páku a môžete začať investovať od nízkej sumy. Napríklad cez brokera eToro môžete do indexového ETF fondu SPDR S&P 500 (SPY) investovať už od 10 €.

Aby ste mohli začať investovať do akciových indexov, potrebujete si založiť obchodný účet u brokera. Založenie demo účtu vám zaberie maximálne 5 minút. Založenie reálneho účtu si ešte naviac vyžaduje overiť totožnosť a previesť finančné prostriedky na obchodný účet.

Založenie účtu - najlepší broker pre obchodovanie akciových indexov fórum
Obchodný účet si môžete založiť online z pohodlia vášho domova.

Demo účet je typ obchodného účtu, prostredníctvom ktorého investujete do indexov iba s fiktívnym (virtuálnym) kapitálom. Na demo účte si môžete vyskúšať platformu a otestovať svoju obchodnú stratégiu na reálnom prostredí burzy. Prostredníctvom demo účtu môžete obchodovať akciové indexy “na nečisto”.

Založiť si demo účet je veľmi jednoduché.

 1. Vo formulári na stránke brokera vyplníte základné osobné údaje (meno a priezvisko, e-mailovú adresu a telefónne číslo).
 2. Vytvoríte si prihlasovacie údaje k vášmu demo obchodnému účtu.
 3. Na stránke brokera si vyberiete, stiahnete a nainštalujete obchodnú platformu. Niektorí brokeri poskytujú aj webovú verziu obchodnej platformy, do ktorej sa prihlásite prostredníctvom internetového prehliadača.
 4. Demo účet je vytvorený.

Jediný rozdiel oproti reálnemu účtu je ten, že v demo účte môžete investovať len s virtuálnymi peniazmi. Prostredníctvom demo účtu môžete otestovať všetky funkcie obchodnej platformy bez rizika.

Založenie demo účtu je zdarma.

Reálny účet je typ obchodného účtu, pri ktorom investujete do akciových indexov so skutočnými peniazmi. Pri investovaní na reálnom účte sa začne prejavovať vaša psychológia a disciplína, ktorá hrá kľúčovú rolu pri úspešnom investovaní na finančných trhoch.

Proces založenia reálneho účtu sa skladá z týchto bodov:

 1. Vo formulári na stránke brokera vyplníte základne osobné údaje (meno a priezvisko, e-mailovú adresu a telefónne číslo).
 2. Vytvoríte si prihlasovacie údaje k vášmu obchodnému účtu.
 3. Preukážete svoju totožnosť jedným dokladom totožnosti (napr. občiansky preukaz, vodičský preukaz, pas) a faktúrou (napr. o zaplatení telefónu, elektriny, plynu a pod.). Kópie týchto dokumentov nahráte priamo do formulára na stránke brokera alebo ich môžete poslať prostredníctvom e-mailu.
 4. Počkáte, kým vaša totožnosť bude overená.
 5. Po overení totožnosti si zvolíte jednu z možností prevedenia finančných prostriedkov na váš obchodný účet.
 6. Na stránke brokera si vyberiete, stiahnete a nainštalujete obchodnú platformu. Niektorí brokeri poskytujú aj webovú verziu obchodnej platformy, do ktorej sa prihlásite prostredníctvom internetového prehliadača.
 7. Po úspešnom prevode peňazí na účet je registrácia reálneho účtu kompletná a môžete začať investovať.

Založenie reálneho účtu je zdarma.

Veríme, že vám naše porovnanie brokerov pre obchodovanie akciových indexov pomohlo. Ak máte problém pri založení účtu a neviete si dať rady, kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Bolo pre vás toto porovnanie brokerov pre investovanie do indexov užitočné? Odporučte ho aj svojim priateľom. Pomôžete tak rozšíriť kvalitné informácie o investovaní na burze. Nenechajte si újsť ďalšie novinky zo sveta obchodovania indexov a pridajte sa k nám aj na facebooku.

Ohodnoť tento článok

Najlepší broker pre obchodovanie indexov
4.8 (95.65%) 23 vote[s]
zdielaj článok

Diskusia k článku