Najlepší broker na akcie v roku 2024

Najlepší broker na akcie v roku 2024

Každý kto sa zaujíma o investovanie do akcií a chcel by začať investovať, potrebuje si založiť obchodný účet u akciového brokera. Broker je spoločnosť, ktorá umožňuje investovať do akcií spoločností z celého sveta. Nie je však broker ako broker. Pre úspešný štart do sveta investovania si potrebujete vybrať spoľahlivého partnera. Preto sme v tomto článku pripravili prehľadné porovnanie najlepších brokerov na akcie v roku 2024.

Obsah článku

Porovnanie akciových brokerov

1.
logo hviezdy

4.9 / 5
AKCIE V PONUKE
Spojené štáty americké, Európa

PLATFORMA
xStation

MIN. VKLAD
0 € (odporúčaný min. 400 €)

PROVÍZIA ZA NÁKUP
Od 0 €*

ČEŠTINA*
ikonka ako kúpiť akcie tesla

Váš kapitál je spojený s rizikom*


2.
hviezdicky

4.8 / 5
AKCIE V PONUKE
Spojené štáty americké, Európa

PLATFORMA
R StocksTrader, TradingView

MIN. VKLAD
100 €

PROVÍZIA ZA NÁKUP
Od 0 €*

ČEŠTINA*
ikonka áno nákup akcií v sr

Váš kapitál je spojený s rizikom*


3.
logo

4.7 / 5
AKCIE V PONUKE
Spojené štáty americké, Európa, Ázia

PLATFORMA
eToro

MIN. VKLAD
100 €

PROVÍZIA ZA NÁKUP
0 €

ČEŠTINA*
ikonka áno nákup akcií

Váš kapitál je spojený s rizikom*


4.
ikona

4.5 / 5
AKCIE V PONUKE
Spojené štáty americké, Kanada, Európa, Ázia, Austrália

PLATFORMA
Platforma LYNX+, Trader Workstation (TWS)

MIN. VKLAD
3 000 €

PROVÍZIA ZA NÁKUP
Od 0.01 € na akciu (min. 5 €)*

ČEŠTINA*
ikonka áno broker pre online investovanie na burze

Váš kapitál je spojený s rizikom*


* Poučenie – Investovanie do akcií je spojené s rizikom straty určitej časti finančného kapitálu. Vždy investujte iba kapitál, o ktorý ste ochotný prísť.
* Čeština – predstavuje údaj o tom, či vybraný broker pre nákup akcií disponuje obchodnou platformou alebo zákazníckou podporou v slovenskom alebo českom jazyku.
* Provízia za nákup akcií – v tabuľke je uvedený najnižší poplatok za realizovanie transakcie (provízia / komisia). Konečná výška poplatku závisí od vybranej akcie a množstva.
* Hodnotenie akciového brokera / brokera na akcie – hodnotenie sa určuje na základe podmienok pri investovaní do akcií.

Prečo začať investovať prostredníctvom brokera z našej tabuľky?

najlepší broker obchodovanie akcií

Regulovaní brokeri

Nad vybranými brokermi z tabuľky dohliadajú medzinárodné a domáce regulačné úrady, ktoré sú garanciou transparentného a bezpečného investovania na akciových trhoch.

ikona - kvalitný broker

Bohatá ponuka akcií

Chcete investovať do akcií spoločnosti Google, Tesla alebo BMW? Žiaden problém. Vybraní brokeri umožňujú investovať do všetkých populárnych spoločností z celého sveta.

ako kúpiť akcie facebook, tesla, google

Kvalitné platformy

Investuje do akcií cez profesionálnu obchodnú platformu. Brokeri z nášho porovnania ponúkajú platformy s pokročilými grafmi a analytickými nástrojmi.

porovnanie brokerov akcie

Prvotriedny servis

Vybraní akcioví brokeri poskytujú prvotriednu zákaznícku podporu 24 hodín denne, 5 dní v týždni. Niektorí z nich majú zákaznícku podporu aj v slovenčine.

Odpovede na časté otázky

V nasledujúcich riadkoch vám popíšeme najdôležitejšie body:

 • Regulácia – Regulácia brokerov zabezpečuje transparentnosť a bezpečnosť pri investovaní. Množstvo brokerov sídli v nedôveryhodných krajinách, v ktorých pôsobia slabé regulačné zákony. Kvalitní akcioví brokeri sú regulovaní inštitúciami CySEC, FCA alebo ASIC. Množstvo brokerov je regulovaných aj domácimi inštitúciami. Na Slovensku dohliada nad činnosťou brokerov Národná banka Slovenska (NBS).
 • Ponuka akcií – Keď niekomu spomenieme pojem investovanie do akcií, väčšina ľudí si pod týmto pojmom predstaví investovanie do veľkých amerických technologických spoločností ako je Apple, Google alebo Tesla. Akcie amerických firiem sú najobľúbenejšie a v ponuke kvalitného brokera tieto akcie nemôžu chýbať.

  Najlepší brokeri pre nákup akcií majú vo svojej ponuke akcie amerických spoločností z rôznych odvetví (financie, technológie, spotrebný tovar…). V ponuke kvalitného brokera nájdete aj akcie spoločností z Európy. Niektorí brokeri umožňujú investovať aj do akcií spoločností z Ázie, Austrálie a Kanady.
 • Poplatky – Pri investovaní do akcií väčšinou zaplatíte poplatok za nákup a predaj akcie. Minimálny poplatok za transakciu sa pohybuje už od 0 €. Výška poplatku závisí od množstva akcií, ktoré plánujete nakúpiť alebo predať.

  Ďalej sa pri investovaní môžete stretnúť s poplatkom za zmenu meny. Tento poplatok zaplatíte iba v prípade, pokiaľ máte obchodný účet vedený v eurách a napríklad za doláre nakúpite akcie spoločnosti z Ameriky. Tento poplatok za zmenu meny väčšinou predstavuje 0,5% z hodnoty transakcie.
 • Obchodná platforma – Prostredníctvom obchodnej platformy nakupujete a predávate akcie. V kvalitnej platforme nájdete množstvo nástrojov technickej a fundamentálnej analýzy. Veľký počet platforiem je k dispozícii aj v slovenskom jazyku. Prehľadné porovnanie obchodných platforiem sme pre vás pripravili v tomto článku.
 • Zákaznícka podpora – Kvalitná zákaznícka podpora vám pomôže vyriešiť akýkoľvek problém. Najlepší akciový broker má zákaznícku podporu k dispozícií 24 hodín denne, 5 dní v týždni, ktorú môžete kontaktovať telefónom, emailom alebo online chatom.

V našom článku – Ako si vybrať najlepšieho brokera pre nákup akcií sme podrobnejšie popísali všetky dôležité kritéria, ktoré musí spĺňať kvalitný akciový broker.

Optimálna výška kapitálu pre investovanie do akcií sa odvíja hlavne od vášho investičného horizontu a finančných možností.

Budete akcie dlhodobo držať alebo chcete využiť krátkodobé cenové pohyby? Plánujete nakúpiť akcie spoločností, ktoré vyplácajú dividendy? Chcete využiť pri investovaní CFD kontrakty, vďaka ktorým môžete profitovať aj pri poklese ceny akcií?

Určite si vaše priority a obchodnú stratégiu. Niektorí investori nakupujú akcie jednorazovo vo veľkých množstvách, iní postupne po častiach dokupujú. Vo všeobecnosti je však vhodné začať investovať so sumou vyššou ako je 500 €, aby ste mohli svoje portfólio čiastočne diverzifikovať a nakúpiť viac akciových titulov.

Demo účet je typ obchodného účtu, prostredníctvom ktorého investujete do akcií iba s fiktívnym (virtuálnym) kapitálom. Na demo účte si môžete vyskúšať platformu a otestovať svoju investičnú stratégiu na reálnom prostredí akciovej burzy.

Prostredníctvom demo účtu si môžete vyskúšať investovanie “na nečisto”.

Návod, ako si založiť demo účet

 1. Vo formulári na stránke brokera vyplňte základné osobné údaje (meno a priezvisko, e-mailovú adresu a telefónne číslo).
 2. Vytvorte si prihlasovacie údaje k vášmu demo účtu.
 3. Na stránke brokera si vyberte, stiahnite a nainštalujte obchodnú platformu. Najlepší brokeri na akcie poskytujú aj webovú verziu obchodnej platformy, do ktorej sa prihlásite prostredníctvom internetového prehliadača.
 4. Demo účet je vytvorený.

Jediný rozdiel oproti reálnemu účtu je v tom, že v demo účte môžete nakupovať akcie len s virtuálnymi peniazmi. Prostredníctvom demo účtu môžete otestovať všetky funkcie obchodnej platformy bez rizika.

U akciových brokerov z nášho porovnania si založíte demo účet zdarma.

Reálny účet je typ obchodného účtu, pri ktorom investujete do akcií so skutočnými peniazmi. Pri investovaní na reálnom účte sa začne prejavovať vaša psychológia a disciplína, ktorá hrá kľúčovú rolu pri úspešnom investovaní na akciových trhoch.

Založenie účtu - najlepší broker akcie fórum
Svoj obchodný účet si môžete založiť z pohodlia domova.

Návod, ako si založiť obchodný účet

Proces založenia obchodného účtu sa skladá z týchto bodov:

 1. Vo formulári na stránke brokera vyplníte základne osobné údaje (meno a priezvisko, e-mailovú adresu a telefónne číslo).
 2. Vytvoríte si prihlasovacie údaje k vášmu obchodnému účtu.
 3. Preukážete svoju totožnosť jedným dokladom totožnosti (napr. občiansky preukaz, vodičský preukaz, pas) a faktúrou (napr. o zaplatení telefónu, elektriny, plynu a pod.). Kópie týchto dokumentov nahráte priamo do formulára na stránke brokera alebo ich môžete poslať prostredníctvom e-mailu.
 4. Počkáte, kým vaša totožnosť bude overená.
 5. Po overení totožnosti si zvolíte jednu z možností prevedenia finančných prostriedkov na váš obchodný účet.
 6. Na stránke brokera si vyberiete, stiahnete a nainštalujete obchodnú platformu. Kvalitní akcioví brokeri poskytujú aj webovú verziu obchodnej platformy, do ktorej sa prihlásite prostredníctvom internetového prehliadača.
 7. Po úspešnom prevode peňazí na účet je registrácia reálneho účtu kompletná a môžete začať investovať.

U brokerov z nášho porovnania si založíte obchodný účet zdarma.

Regulačné orgány sú inštitúcie, ktoré dohliadajú nad činnosťou brokerov.

Ich hlavným cieľom je ochrana investorov pred podvodnými brokermi a ich nekalými praktikami. Napríklad, pokiaľ si založíte účet u neregulovaného brokera, môže sa stať, že vám bude blokovať výber peňazí alebo bude manipulovať s cenami finančných inštrumentov.

Regulovaní brokeri musia mať naviac poistené účty klientov v prípade krachu a platobnej neschopnosti. Napríklad broker eToro má poistené vklady klientov až do výšky 1 000 000 €.

Údaj o regulácií zobrazujú brokeri aj na svojich webstránkach. Najčastejšie ho nájdete v pätičke webu alebo v hlavičke menu, v sekcií – O spoločnosti.

Pre investorov zo Slovenska sú dôležité tieto regulačné orgány:

 • NBS – Národná banka Slovenska
 • ESMA – Európsky orgán pre cenné papiere a trhy
 • FCA – regulačný orgán vo Veľkej Británii
 • CySEC – regulačný orgán na Cypre

Brokeri na akcie si za svoje služby účtujú poplatky. Tie sa rozlišujú podľa toho, či nakupujete reálne / fyzické akcie alebo obchodujete s akciami na páku prostredníctvom finančných derivátov (CFD a futures kontrakty, opcie).

Najčastejšie poplatky sú:

 • Poplatok za realizovanie transakcie – niekedy sa nazýva ako komisný poplatok alebo komisia. Tento poplatok zaplatíte za nákup a predaj akcií.
 • Spread – je rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou inštrumentu. V tomto prípade poplatok predstavuje malé navýšenie tohto rozdielu. Väčšina online brokerov mierne navýši spread vtedy, keď si neúčtuje poplatok za realizovanie obchodu.
 • Konverzný poplatok – tento poplatok môžete zaplatiť napríklad vtedy, keď máte účet vedený v eurách a chcete kúpiť akcie z USA.
 • Swap – tento poplatok sa účtuje za prenesenie otvoreného obchodu do nasledujúceho dňa. Swap zaplatíte len vtedy, keď obchodujete s akciami prostredníctvom CFD kontraktov.
 • Poplatok za vklad alebo výber peňazí – niektorí brokeri na akcie si účtujú fixný poplatok za vklad alebo výber peňazí. Výška tohto poplatku sa väčšinou určuje podľa toho, akú metódu vkladu alebo výberu peňazí si vyberiete.
 • Poplatok za neaktivitu – niekoľko akciových brokerov ho nazýva ako poplatok za správu účtu. Ten môžete zaplatiť vtedy, pokiaľ za určité obdobie nevykonáte žiaden obchod alebo sa neprihlásite do svojho účtu.

Prezeráte si porovnanie akciových brokerov a určite sa pýtate, ktorý broker na akcie je najlepší? Na túto otázku však neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože každému investorovi vyhovuje niečo iné.

Niekto preferuje zákaznícku podporu v slovenčine alebo češtine, inému nerobí problém angličtina. Iní investori hľadajú profesionálne analytické nástroje a platformy, ďalší chcú investovať do akcií čo najjednoduchšie. Preto si pred výberom brokera musíte ujasniť svoje priority a potreby.

Ako si správne vybrať platformu na akciové investovanie
Výber správneho brokera na akcie je veľmi dôležitý.

Pomôcka pri výbere najlepšieho brokera na akcie

Pri výbere akciového brokera je vhodné si odpovedať na tieto otázky:

 1. Chcete aktívne obchodovať alebo dlhodobo investovať?
 2. Plánujete nakupovať akcie firiem, ktoré vyplácajú dividendy?
 3. Koľko peňazí plánujete investovať?
 4. Máte radi jednoduchú platformu, alebo potrebujete výkonnú obchodnú platformu s množstvom analytických nástrojov?
 5. Hľadáte brokera so slovenskou alebo českou zákazníckou podporou?
 6. Chcete niekedy zájsť k brokerovi na pobočku?

Veríme, že vám naše porovnanie akciových brokerov pomohlo. Ak máte problém pri založení účtu a neviete si dať rady, kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Bolo pre vás toto porovnanie najlepších brokerov na akcie užitočné? Odporučte ho aj svojim priateľom. Pomôžete tak rozšíriť kvalitné informácie o investovaní na akciovej burze. Nenechajte si újsť ďalšie novinky zo sveta investovania do akcií a pridajte sa k nám aj na facebooku

Ohodnoť tento článok

Najlepší broker na akcie v roku 2024
4.8 (95.14%) 37 vote[s]
zdielaj článok

Diskusia k článku