XTB spúšta obchodovanie akcií s 0% poplatkom a ohlasuje nové partnerstvo

Úvod » Blog » Novinky » XTB spúšta obchodovanie akcií s 0% poplatkom a ohlasuje nové partnerstvo

XTB spúšta obchodovanie akcií s 0% poplatkom a ohlasuje nové partnerstvo

Lukáš Ištvan mini foto

Autor: Lukáš Ištvan

Naposledy aktualizované 2. januára 2022

José Mourinho, jeden z najlepších futbalových manažérov a dvojnásobný víťaz Ligy majstrov UEFA, bol vymenovaný za nového globálneho ambasádora brokera XTB. Popredný svetový broker tiež zavádza 0% komisie pri obchodovaní so skutočnými akciami a ETF pre mesačné objemy do 100 000 EUR na svojej oceňovanej platforme xStation.

Obsah článku

XTB zavádza 0% komisie na reálnych akciách a ETF

XTB ako jeden z prvých globálnych kótovaných brokerov na burze cenných papierov ohlásil zavedenie bezplatného obchodovania so skutočnými akciami a ETF. Ponuka 0% komisie bude platná až do mesačného objemu 100 000 EUR a bude dostupná pre existujúcich aj nových klientov XTB od 5. októbra.

„Cieľom XTB vždy bolo byť prvou voľbou a jednotným kontaktným miestom pre investorov. Za posledných pár rokov sme odviedli obrovské množstvo práce – od založenia popredných vzdelávacích programov pre obchodníkov po neustále zdokonaľovanie našej oceňovanej platformy xStation. Teraz s bezplatnou ponukou otvárame dvere všetkým, ktorí majú záujem investovať do reálnych akcií a ETF,“ povedal Omar Arnaout, generálny riaditeľ XTB.

V súčasnosti XTB ponúka viac ako 2 000 skutočných akcií zo 16 najväčších svetových búrz, vrátane burzy v New Yorku, Londýne, Madride, Frankfurte či Varšave. Okrem toho XTB ponúka viac ako 200 ETF (burzovo obchodovaných fondov) vrátane fondov zameraných na komodity, nehnuteľnosti a dlhopisy s 0% komisiou.

X-Trade Brokers 0% poplatky za akcie a ETF

Ďalšie informácie o poplatkoch pri obchodovaní s akciami a ETF fondami nájdete na oficiálnej stránke brokera.


Ponuka 0% komisií bude podporená špecializovanou marketingovou a reklamnou kampaňou s novým ambasádorom značky XTB – jedným z najväčších futbalových manažérov, José Mourinhom.

Partnerstvo XTB a Josého Mourinha

XTB, ktoré je jedným z popredných svetových FX a CFD brokerov na svete, spojilo svoje sily s Josém Mourinhom, ktorý je jedným z najúspešnejších futbalových manažérov všetkých čias.

„Som skutočne šťastný, že môžem oznámiť naše partnerstvo s Josém Mourinhom, ktorý je nielen mimoriadnym jednotlivcom, ale aj symbolom manažéra, ktorý svoj úspech postavil na stratégii a víťaznom spôsobe myslenia. Jeho príbeh dobre vystihuje našu značku a stratégiu. Zdieľame rovnakú túžbu dosiahnuť to, čo chceme a máme radi.

Pretože José pomáha svojmu tímu stať sa najlepším na svete, chceme pomôcť našim klientom stať sa ešte lepšími investormi s XTB, poskytovaním služieb a technológií na najvyššej úrovni,“ uviedol Omar Arnaout, generálny riaditeľ XTB.

Oznámenie o spolupráci medzi Josém Mourinhom a XTB predstavuje začiatok novej globálnej reklamnej kampane brokera s názvom „Buď ako José“. Kreatívna myšlienka príbehu je založená na koncepcii podobností medzi výzvami, ktorým každodenne čelia investori, a výzvami, ktorým čelí futbalový manažér. Dobrá stratégia, túžba zvíťaziť a poučenie sa z neúspechu sú hlavnými faktormi úspechu vo futbale aj vo finančníctve.

XTB zahájila kampaň uvedením videa v hlavnej úlohe s novým ambasádorom.

„Som veľmi rád, že sa môžem stať ambasádorom XTB pre nasledujúce roky. Pri mojich diskusiách s XTB a vzájomnom spoznávaní sa mi bolo jasné, že na svojich cestách zdieľame mnoho rovnakých hodnôt, ktorými sú vášeň, profesionalita a skutočná láska k tomu, čo robíme.

Som teda naozaj šťastný, že môžem spolupracovať s úžasným tímom XTB a zdieľať svoje vlastné skúsenosti s viac ako 200 000 obchodníkmi po celom svete. Ak chcete obchodovať, buďte ako ja a vyberte si XTB,“ povedal José Mourinho.

Kto je José Mourinho?

José Mourinho je portugalský profesionálny futbalový manažér, ktorý je považovaný za jedného z najväčších a najikonickejších manažérov na svete. Získal 25 seniorských trofejí vrátane 4-násobného víťazstva World´s Best Club Coach. Domáci titul získal v rekordných štyroch rôznych krajinách (Portugalsko, Taliansko, Anglicko a Španielsko).

Mourinho je tiež jedným z iba troch manažérov, ktorý dvakrát vyhral Ligu majstrov UEFA s dvoma klubmi, FC Porto v roku 2004 a Inter Miláno v roku 2010.

História profesionálnej kariéry

José Mourinho začal svoju kariéru ako záložník, ale rýchlo sa rozhodol vstúpiť do manažérskej sféry a začal ako tlmočník. Benfica SL a União de Leiria boli prvé tímy, ktoré riadil. Pokračoval v úspešnej kariére v FC Porto, v prvom mužstve, s ktorým vyhral národnú ligu a Ligu majstrov UEFA.

Po prvých rokoch v Portugalsku sa José presťahoval do Anglicka, kde získal dva po sebe nasledujúce národné tituly s Chelsea. Vo svojej kariére pokračoval v Taliansku, kde vyhral svoju druhú Ligu majstrov UEFA s Interom Miláno spolu s dvoma národnými šampionátmi v rovnakom klube.

Po dvoch rokoch sa upísal Realu Madrid, kde strávil tri sezóny ziskom všetkých najdôležitejších trofejí – španielskej ligy, pohára a superpohára. Po tomto období sa vrátil do Chelsea a tretíkrát vyhral Premier League, neskôr prestúpil do Manchestru United. Od novembra 2019 José Mourinho pracuje ako hlavný tréner Tottenham Hotspur.

José je ženatý a má dve deti – dcéru Mathildu a syna Josého juniora.

José Mourinho portrét
José Mourinho, futbalový manažér a globálny ambasádor značky XTB.

Rozhovor s Omarom Arnaoutom, generálnym riaditeľom XTB o novinkách brokera

Je to už niekoľko rokov od vašej poslednej kampane s ambasádorom globálnej značky. Prečo ste sa rozhodli vrátiť k tomuto konceptu?

Značka XTB je silne uznávaná po celom svete a sme si vedomí toho, akú dôležitú úlohu zohrali naši bývalí ambasádori značky pri dosahovaní tohto cieľa.

Za posledných pár rokov sme sa sústredili na ďalšie oblasti nášho podnikania, ako je technologický rozvoj, zväčšenie ponuky našich produktov a silná optimalizácia mnohých našich základných procesov.

Na tieto oblasti sa budeme naďalej zameriavať, ale tiež veríme, že teraz je ten správny čas opäť spolupracovať s ďalším skvelým ambasádorom značky, tentokrát s jedným z najúspešnejších futbalových manažérov v histórii športu, s Josém Mourinhom.

Mads Mikkelsen bol herec, v roku 2020 ste podpísali partnerstvo s renomovaným futbalovým manažérom. Máte pocit, že svet futbalu lepšie korešponduje s XTB alebo bol tento výber motivovaný väčšinou marketingovými faktormi?

Som presvedčený, že existuje veľa podobností medzi úspešným futbalovým manažérom a úspešným obchodníkom. Mali by ste mať stratégiu, ktorá vám dáva vyššiu pravdepodobnosť dosiahnutia úspechu než porážky, ale mali by ste byť pripravení túto stratégiu prispôsobiť aj podľa okolností.

Mali by ste byť tiež disciplinovaní a psychicky silní, pretože podobne ako v prípade riadenia futbalového tímu sú straty v obchodovaní súčasťou procesu, ale kľúčové je poučiť sa z týchto skúseností a vrátiť sa lepší a silnejší.

Prečo ste si vybrali Josého Mourinha za globálneho ambasádora XTB?

To, že sme si vybrali Josého Mourinha za nášho nového ambasádora značky, pre nás nebolo žiadnou náhodou. José je víťaz a stelesňuje mnoho vecí, ktoré by mnohí z nás chceli v živote dosiahnuť.

Ako spoločnosť každý deň veľmi tvrdo pracujeme na tom, aby sme našim zákazníkom poskytovali najlepšiu kvalitu služieb, podpory a technológií na dosiahnutie ich úspechu. Tak ako José aj my robíme všetko pre to, aby sme v tom, čo robíme, boli najlepší na svete.

Mala globálna pandémia nejaký vplyv na kampaň s Josém Mourinhom?

Príprava úspešnej marketingovej kampane je dlhý a často náročný proces a globálna pandémia určite nepomohla v uľahčení tohto procesu. Na druhej strane, vďaka Josému Mourinhovi a jeho tímu, spolu s veľmi tvrdou prácou nášho tímu v XTB, sme boli schopní mať pripravenú kampaň s najvyššou kvalitou materiálov bez väčších zdržaní.

Čo bude hlavným cieľom XTB počas kampane s Josém Mourinhom?

Naše zameranie sa za posledných pár rokov nezmenilo a zostane nezmenené, pričom naším cieľom je byť nielen jedným z najväčších brokerov v Európe, ale aj na svete. V tejto chvíli tiež čakáme na získanie licencie v Juhoafrickej republike a v jednej ázijskej jurisdikcii, kde dúfame, že s podnikaním začneme v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Navyše, vždy sme boli známi našou CFD ponukou, ale pred dvoma rokmi sme sa rozhodli predstaviť do našej ponuky reálne akcie a ETF fondy, čo je oblasť, ktorú by sme chceli v najbližších rokoch výrazne rozvinúť a dúfame, že sa staneme jedným z popredných poskytovateľov obchodovania s akciami na svete.

To je jeden z dôvodov, prečo sme spustili našu ponuku obchodovania akcií bez komisií, ktorú, dúfame, ocenia tak naši súčasní, ako aj noví zákazníci.

Prečítajte si tiež ›› Kompletný návod, ako kúpiť akcie

Ponuka akcií od brokera XTB
V ponuke brokera nájdete najznámejšie akcie z celého sveta.

Môžete poskytnúť viac informácií o ponuke 0% komisii pri obchodovaní s fyzickými akciami, ktorú XTB predstavilo?

Pred dvoma rokmi začalo XTB ponúkať fyzické akcie a ETF a záujem o našu ponuku mesiac po mesiaci rástol s veľmi dynamickým nárastom objemu obchodov.

Tento dynamický rast nás podnietil k zdokonaleniu našej ponuky možnosti nákupu a predaja akcií bez nutnosti platenia komisií až do hodnoty 100 000 EUR.

Naši klienti budú mať možnosť investovať do akcií zo 16 najväčších svetových búrz vrátane NYSE, Börse Frankfurt a ďalších. Budú mať prístup k ponuke akcií a ETF prostredníctvom našej vlastnej obchodnej platformy xStation, ktorá je podľa nás v súčasnosti jednou z najlepších obchodných platforiem na svete.

Jedným z pilierov XTB sú technológie. Aké sú vaše plány v tejto oblasti?

V tejto chvíli spoločnosť XTB zamestnáva vo svojom IT oddelení viac ako 120 ľudí a technologický rozvoj je jedným z hlavných dôvodov, prečo sme sa v posledných rokoch rozvíjali tak dynamicky. Neviem si predstaviť naše podnikanie bez prístupu k našim vlastným obchodným platformám xStation a xStation Mobile.

Potreby klientov z roka na rok dynamicky rastú a my musíme dbať na to, aby sme rástli dynamickým tempom a aby sme zabezpečili splnenie všetkých potrieb našich klientov. Zmysluplným aspektom nášho rastu je tiež automatizácia a optimalizácia mnohých našich procesov aby sme zabezpečili, že sme schopní našim zákazníkom poskytovať služby najvyššej kvality bez akýchkoľvek časových obmedzení.

Z obchodného hľadiska je pre nás tiež veľmi dôležité rozhodovať sa skôr na základe veľkých dát ako na základe viery a jeden z kľúčových prvkov nášho rastu v posledných rokoch bol postavený na informáciách poskytnutých tímom, ktorý zbiera a vyhodnocuje dáta. Ten nám pomohol robiť presnejšie a inteligentnejšie rozhodnutia v každom aspekte nášho podnikania.

V zásade je nespočetné množstvo prvkov, ktoré sme vyvinuli a vylepšili v posledných rokoch a ktoré plánujeme rozvíjať aj v ďalších rokoch.

Jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich doslova všetky druhy podnikania je koronavírus. Ovplyvnila pandémia negatívne vaše podnikanie, alebo ho skôr posunula vpred?

Sme internetová spoločnosť poskytujúca online služby, takže pandémia nemala negatívny vplyv na naše podnikanie. Na druhej strane pandémia spôsobila veľmi dynamické pohyby na trhoch, ktoré podporili vyšší záujem o naše služby a tiež vyššie objemy obchodovania.

Tieto prvky nám umožnili otvoriť viac nových účtov v prvej polovici roku 2020 ako za posledné dva roky a tiež nám umožnili dosiahnuť najvyšší čistý zisk v histórii spoločnosti.

O brokerovi XTB

Skupinu XTB tvoria pobočky jedného z najväčších svetových FX a CFD brokerov a je kótovaná na burze. Broker XTB je regulovaný najväčšími svetovými orgánmi dohľadu vrátane FCA, CySEC a KNF. S viac ako 15 rokmi skúseností poskytuje XTB retailovým obchodníkom okamžitý prístup na stovky svetových finančných trhov.

Zaujímavosti a štatistiky spoločnosti XTB.
V posledných rokoch spoločnosť expandovala do viacerých krajín na svete.

XTB je fintech spoločnosť založená na dôvere, technológiách a podpore.

Od roku 2002 sa skupina XTB rozšírila na 12 hlavných európskych trhov, do Latinskej Ameriky. Služby tohto brokera využíva viac ako 200 000 klientov.

Skupina XTB, ktorá prevádzkuje vlastné ocenené platformy xStation a xStation Mobile, ponúka viac ako 4 500 nástrojov vrátane fyzických akcií, fyzických ETF a CFD na forex, indexy, komodity, akcie, ETF a kryptomeny.

Prostredníctvom X-Open Hub poskytuje XTB popredné technológie pre finančné inštitúcie z celého sveta.

Viac informácií o brokerovi XTB nájdete v našej podrobnej recenzií.


Poučenie: X-Trade Brokers (XTB) je spoločnosť, ktorá ponúka investovanie do akcií a ETF, ako aj obchodovanie mien, komodít, akcií, indexov, ETF a kryptomien prostredníctvom CFD kontraktov.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu.

Na 79% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.

Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Podrobné vysvetlenie CFD kontraktov nájdete na tejto stránke.

 
Páčil sa vám tento článok? Odporučte ho aj svojim priateľom. Pomôžete tak rozšíriť kvalitné informácie o obchodovaní na burze. Nenechajte si újsť ďalšie novinky zo sveta tradingu a pridajte sa k nám aj na facebooku.

zdielaj článok

O autorovi

Lukáš Ištvan malá fotka

Lukáš Ištvan

Na finančných trhoch investuje od roku 2014. Je absolventom školení a seminárov od profesionálnych obchodníkov z Českej republiky. Neustále sa vzdeláva, aby držal krok s tými najlepšími. Viac informácií o Lukášovi nájdete na tejto stránke.

Diskusia k článku

Reklama
online trading
Reklama
obchodovanie na burze banner
Zdieľaj tento článok