eToro recenzia a skúsenosti s najväčšou investičnou sieťou na svete

Úvod » Blog » Recenzie brokerov » eToro recenzia a skúsenosti s najväčšou investičnou sieťou na svete

eToro recenzia a skúsenosti s najväčšou investičnou sieťou na svete

Lukáš Ištvan mini foto

Autor: Lukáš Ištvan

Naposledy aktualizované 17. augusta 2020

Množstvo obchodníkov a investorov hľadá brokera, ktorý vyniká jednoduchou a prehľadnou obchodnou platformou. Do týchto kritérií spadá najväčšia investičná sieť na svete eToro. V tomto článku sa nachádza eToro recenzia, skúsenosti a návod, podľa ktorého môžete začať kopírovať populárnych obchodníkov.

 
Poučenie: eToro je platformou s mnohými aktívami, ktorá ponúka investovanie do cenných papierov a kryptomien, ako aj obchodovanie prostredníctvom CFD kontraktov.

* 75% účtov drobných investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či naozaj chápete, ako fungujú CFD kontrakty a či si môžete dovoliť prijať tak vysoké riziko, že utrpíte finančnú stratu. Podrobné vysvetlenie CFD kontraktov nájdete na tejto stránke.

* Pri kopírovaní obchodníkov a investovaní do CopyPortfolios riskujte iba kapitál, ktorý ste ochotný stratiť. Minulá výkonnosť nie je garanciou budúcich výsledkov.

Obsah článku

eToro recenzia

eToro je najväčšia platforma pre sociálne obchodovanie a investovanie na svete.

Spoločnosť sa snaží, aby jej platforma sprístupňovala online investovanie na burze komukoľvek. Udržiavaním rovnováhy medzi jednoduchým prístupom pre začiatočníkov a zlepšovaním dôležitých prvkov pre skúsenejších obchodníkov si eToro upevňuje pozíciu poprednej platformy pre sociálne obchodovanie.

Vďaka funkcií CopyTrader™ môžete automaticky kopírovať obchody top obchodníkov a investorov. Spoločnosť naviac vytvorila unikátny investičný produkt CopyPortfolios™, ktorý sa skladá z portfólia finančných inštrumentov alebo skupiny top obchodníkov.

V krátkom videu sa dozviete, ako funguje kopírovanie obchodníkov.

Ako sa darilo top obchodníkom za posledných 12 mesiacov?

Pozrite si prehľad výsledkov niektorých top obchodníkov za posledných 12 mesiacov (*minuloročná výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov).

Po kliknutí na tlačidlo ”UKÁZAŤ PROFIL” sa presuniete na obchodníkov profil, v ktorom nájdete detailné štatistiky výkonnosti.

* 75% CFD účtov retailových investorov stráca peniaze.

* Minuloročná výkonnosť nie je garanciou budúcich výsledkov.

Základné údaje brokera

Pozrime sa spoločne na prehľad základných údajov tohto brokera.

Broker
Regulácia
FCA, CySEC, ASIC
Finančné inštrumenty
Forex, Komodity, Akcie, Indexy, ETF, Kryptomeny
Minimálny spread EUR/USD
1 pip
Poplatok za jeden Lot
0 USD
Finančná páka
1:30*
Minimálny vklad
200 USD
Obchodná platforma
eToro Platform
Zákaznícka podpora
24 hodín, 5 dní v týždni (v angličtine + ďalšie jazyky)
Mikroloty
ikonka - áno
75% CFD účtov retailových investorov stráca peniaze*
* Pri kopírovaní obchodníkov a investovaní do CopyPortfolios riskujte iba kapitál, o ktorý ste ochotný prísť. Minuloročná výkonnosť nie je garanciou budúcich výsledkov.
* Finančná páka – pre retailových klientov je finančná páka obmedzená na maximum 1:30. Toto obmedzenie neplatí pre profesionálnych klientov.

Typy účtov

Broker eToro poskytuje iba jeden typ obchodného účtu.

Špecifikácia obchodného účtu:

 • Založenie účtu zdarma
 • Vedenie účtu iba v amerických dolároch
 • K dispozícií demo účet na neobmedzene dlhú dobu
 • Minimálny vklad na otvorenie účtu je 200 USD
 • Maximálna finančná páka 1:30 (*profesionálni klienti až do 1:400)

eToro demo účet

Broker eToro poskytuje aj bezplatný demo účet, prostredníctvom ktorého si môžete vyskúšať obchodnú platformu a otestovať svoju obchodnú stratégiu na reálnom prostredí burzy.

Na svojom demo účte budete mať pripísaný virtuálny kapitál $100 000, pomocou ktorého môžete obchodovať na finančných trhoch bez rizika. Naviac môžete vyskúšať kopírovať obchodníkov bez toho, aby ste riskovali svoj finančný kapitál. Takto si môžete všetko otestovať ešte predtým, ako investujete svoje peniaze.

eToro demo účet nie je časovo obmedzený.

Finančné inštrumenty

Broker eToro disponuje bohatou ponukou finančných inštrumentov. Naša eToro recenzia vám ich postupne popíše.

Ponuka kryptomien a akcií u brokera eToro
Spoločnosť eToro sa vyznačuje bohatou ponukou akcií a populárnych kryptomien.

V ponuke finančných inštrumentov nájdete:

 • Menové páry – môžete si vybrať z 47 menových párov (EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a ďalšie). Medzi nimi nájdete hlavné, krížové aj exotické menové páry.
 • Komodity – v ponuke komodít nájdete ropu, zlato, striebro, meď, zemný plyn, platinu a ďalších 7 komodít.
 • Kryptomeny – tento najmladší finančný inštrument sa od roku roku 2017 zaradil do ponuky väčšiny brokerov. Cez brokera eToro môžete obchodovať 17 kryptomien. V ponuke sa nachádza Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, EOS, NEO a ďalšie. Novinkou sú kryptomenové páry (BTC/XLM, ETH/BTC a ďalšie).
 • Akcie – svoje investičné portfólio môžete obohatiť o akcie Facebook, Apple, Google alebo Tesla. Momentálne môžete investovať do viac ako 1 000 akcií z celého sveta.
 • Indexy – akciové indexy zahrňujú akcie jednotlivých spoločností z určitého sektoru. V ponuke brokera nájdete najznámejší americký akciový index S&P 500 alebo populárny nemecký index DAX. Celkovo v ponuke nájdete 13 indexov.
 • ETF – prostredníctvom ETF fondov môžete jednoducho investovať do rôznych odvetví ekonomiky.

Spoločnosť eToro umožňuje obchodovať všetky finančné inštrumenty prostredníctvom CFD kontraktov. Kryptomeny, akcie alebo ETF môžete obchodovať aj bez použitia finančnej páky, pričom podkladové aktívum fyzicky vlastníte.

Obchodné platformy

eToro pre svojich klientov ponúka vlastnú obchodnú platformu eToro platform. Obchodná platforma je užívateľsky príjemná a graficky prepracovaná. Súčasná platforma eToro je vyvrcholením trvalého úsilia spoločnosti urobiť z online investovania jedinečný a intuitívny zážitok.

Obchodná platforma ponúka špičkové finančné technológie, napríklad systém CopyTrader™, program Popular Investor a investičné stratégie CopyPortfolios™, ktoré predstavujú unikátne investičné produkty na trhu.

Platforma v sebe spája obchodovanie na burze a automatické kopírovanie obchodníkov. Vďaka týmto funkciám sa môžete rozhodnúť, či chcete sami obchodovať alebo investovať do populárnych obchodníkov alebo do produktu CopyPortfolios. Nižšie v recenzii nájdete návod, ako môžete začať kopírovať obchodníkov.

Mobilná obchodná aplikácia eToro

Doba sa rýchlo mení a množstvo investorov chce mať prehľad o svojich investíciach aj na cestách. Spoločnosť eToro si to uvedomuje a preto v roku 2012 vytvorila mobilnú obchodnú aplikáciu eToro, ktorá sprístupňuje všetky funkcie cez intuitívne užívateľské rozhranie.

Mobilná obchodná aplikácia predstavuje dokonalý spôsob neustáleho spojenia a zabezpečenia. Vďaka mobilnej aplikácií nikdy nezmeškáte ďalšiu novú investičnú príležitosť.

Skúsenosti s mobilnou obchodnou aplikáciou eToro
Mobilná obchodná aplikácia je prehľadná a intuitívna.

Pomocou mobilnej obchodnej aplikácie eToro môžete spravovať svoje portfólio, sledovať trhy, kopírovať obchodníkov a vykonávať akékoľvek akcie, ktoré sú na desktopovej platforme k dispozícií, aj keď ste zrovna na cestách. Okrem investovania a diskutovania s ostatnými investormi vám poskytuje oznámenia o dôležitých udalostiach na trhu.

Obchodná aplikácia je dostupná pre zariadenia s iOS a Android.

eToro poplatky

Spoločnosť eToro vyniká nízkymi poplatkami pri investovaní do reálnych akcií, kryptomien a ETF fondov.

Pokiaľ nakúpite akcie, kryptomeny alebo ETF fondy bez pákového efektu (X1), kupujete si skutočné podkladové aktívum. Vtedy neplatíte poplatok za realizovanie transakcie a poplatok za prenesenie otvorenej obchodnej pozície do nasledujúceho dňa (takzvaný swap). Nákladom na obchod je len spread.

Prečítajte si tiež ›› Ako funguje investovanie do ETF?

V tabuľke nájdete údaje o najnižšom spreade a poplatkoch pri obchodovaní populárnych finančných inštrumentov prostredníctvom tohto online brokera.

InštrumentMin. spread / poplatok
EUR/USD1 pip
GBP/USD2 pipy
USD/JPY1 pip
Zlato45 pipov
Ropa Brent5 pipov
Index DAX2 pipy
Akcie Applepoplatok $0 (pokiaľ nakúpite akcie bez použitia finančnej páky)
ETF S&P 500 (SPY)poplatok $0 (pokiaľ nakúpite ETF bez použitia finančnej páky)
Bitcoin (BTC/USD)min. spread 0,75% z trhovej ceny Bitcoinu

Ďalšie poplatky

eToro obchodný účet je vedený iba v amerických dolároch (USD, symbol $). Pokiaľ na svoj obchodný účet vložíte eurá, spoločnosť si bude účtovať konverzný poplatok vo výške 0.025% z vloženej sumy. Tento poplatok vám bude účtovaný aj vtedy, keď si budete chcieť vybrať peniaze na svoj eurový bankový účet.

Konverznému poplatku sa môžete vyhnúť, pokiaľ na obchodný účet pošlete americké doláre. Môžete si pozrieť aké konverzné poplatky si účtuje PayPal, Skrill a Neteller, aby ste si vybrali najvhodnejšiu možnosť vkladu a výberu peňazí.

Poplatok za správu účtu (takzvaný poplatok za neaktivitu) zaplatíte iba v prípade, pokiaľ sa minimálne raz za rok neprihlásite do svojho účtu. Výška poplatku za neaktivitu je $10 mesačne, vždy iba zo zostatku na účte. Pokiaľ nemáte na účte peniaze, tento poplatok vám nebude účtovaný.

V tejto tabuľke nájdete informácie o poplatkoch za vklad, výber peňazí a vedenie obchodného účtu.

SlužbaVýška poplatku
Vklad peňazí$0 (pokiaľ vložíte peniaze v amerických dolároch)
Výber peňazí$5 (minimálna suma pre výber peňazí je $50)
Poplatok za založenie účtu$0
Poplatok za správu účtu$0 (pokiaľ sa prihlásite do svojho účtu minimálne 1 krát za rok)
Poplatok za zrušenie účtu$0

Vklad a výber peňazí

Vklad a výber peňazí patrí k dôležitým údajom. Preto naša eToro recenzia vám prináša aj tieto informácie.

Na obchodný účet môžete vložiť peniaze viacerými spôsobmi:

 • Kreditnou / debetnou kartou
 • Bankovým prevodom
 • PayPal
 • Union Pay
 • Skrill
 • Neteller a ďalšie

Svoje finančné prostriedky si môžete vybrať na kreditnú kartu, účet PayPal alebo prevodom na svoj bankový účet. Vybavenie vašej žiadosti o výber peňazí trvá štandardne 1-3 pracovné dni. Broker eToro si za výber peňazí účtuje poplatok $5.

etoro vyber penazi
Možnosti výberu peňazí u brokera.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora brokera je na kvalitnej úrovni. Množstvo odpovedí na rôzne otázky a problémy nájdete priamo na webstránke v sekcií – Centrum pomoci. Ak ste na tejto stránke nenašli odpoveď na svoj problém, môžete kontaktovať zákaznícku podporu pomocou kontaktného formulára, faxu alebo online chatu.

Zákaznícku podporu brokera môžete kontaktovať v angličtine, francúzčine, španielčine, nemčine, taliančine alebo v arabčine.

V nasledujúcich riadkoch vám ukážeme návod, ako si založiť obchodný účet.

* Pri kopírovaní obchodníkov a investovaní do CopyPortfolios riskujte iba kapitál, o ktorý ste ochotný prísť. Minuloročná výkonnosť nie je garanciou budúcich výsledkov.

 
1) Na úvodnej stránke brokera kliknite na tlačidlo “Zaregistrujte se”.

etoro recenzia brokera
 
2) Ďalej vyplňte svoje meno, užívateľské meno (prezývku alebo nick), email, heslo a telefónne číslo. Následne potvrďte oboznámenie sa so všeobecnými podmienkami (tieto podmienky zobrazíte kliknutím na nápis) a kliknite na tlačidlo “Založit účet”.

návod ako si založiť účet
 
3) Po vyplnení základných údajov sa po prvý krát dostanete do obchodnej platformy. Pre dokončenie registrácie kliknite na tlačidlo “Vyplnit profil”.

vyplňte profil, etoro skúsenosti s brokerom
 
4) V ďalších bodoch vyplňte potrebné údaje. Následne musíte zodpovedať na jednoduché otázky, ktoré zisťujú vašu finančnú situáciu a skúsenosti s obchodovaním na finančných trhoch.

etoro recenzia brokera
 
5) Po zodpovedaní všetkých otázok je váš účet otvorený a máte tri možnosti:

vyberte si jednu z možností demo a poplatky


1. Môžete vyskúšať investovať cez demo účet – Pokiaľ chcete otestovať obchodnú platformu, vyskúšať investovať alebo kopírovať obchodníkov bez riskovania svojich peňazí, môžete využiť demo účet.

Ak chcete použiť demo účet, kliknite na tlačidlo s nápisom “SKUTEČNÉ”. Toto tlačidlo nájdete pod vašou profilovou fotkou.

Spôsob aktivovania demo účtu

Následne sa vám zobrazia dve možnosti:

 • Reálné portfolio –  pokiaľ kliknete na túto možnosť, aktivujete reálny účet, cez ktorý investujete alebo kopírujete obchodníkov s vašimi peniazmi.
 • Virtuální portfolio –  pokiaľ kliknete na túto možnosť, aktivujete demo účet, cez ktorý obchodujete alebo kopírujete investorov s fiktívnymi (virtuálnymi) peniazmi.

2. Vložíte finančné prostriedky na svoj obchodný účet – Pokiaľ vložíte finančné prostriedky na obchodný účet, môžete investovať svoje peniaze, pričom na váš obchodný účet môžete vložiť maximálne 2 000€.

3. Overíte svoju totožnosť – V ďalšom kroku overíte svoju identitu jedným dokladom totožnosti a dokumentom, ktorý potvrdzuje vašu adresu trvalého bydliska (výpis z bankového účtu, faktúra za internet, telefón a iné). Po overení totožnosti váš obchodný účet bude plne aktívny a nemáte žiadne obmedzenie pri maximálnej výške vkladu.

Naša eToro recenzia vám ukáže návod, ako môžete kopírovať obchodníkov. Obchodovanie na burze nebolo nikdy tak dostupné! Vďaka revolučnej funkcií CopyTrader môžete automaticky kopírovať top investorov, ktorí obchodujú Forex, komodity, akcie, indexy, ETF alebo kryptomeny.

Postup je veľmi jednoduchý:

 • Vyberiete si obchodníka podľa vašich preferencií (aký finančný inštrument obchoduje, jeho viacročné výsledky, aktuálna výkonnosť a ďalšie).
 • Zadáte výšku investovanej sumy.
 • Nastavíte si Stop Loss, pomocou ktorého si určíte, kedy obchodníka prestanete kopírovať.
 • Kliknete na tlačidlo kopírovať.

V nasledujúcich riadkoch si ukážeme príklad, ako začať kopírovať investorov, ktorí obchodujú akcie.

 
1) Prihláste sa do svojho obchodného účtu a v ľavom postrannom paneli kliknite na sekciu “Kopírovat lidi”. V hornej lište kliknite na nápis “Jakýkoli trh”, vyberiete si možnosť “Akcie” a kliknite na modré tlačidlo “START!”

etoro návod, ako kopírovať obchodníkov
* Minulá výkonnosť nie je garanciou budúcich výsledkov.

Následne sa vám zobrazia všetci investori, ktorí obchodujú akcie. Pozrite si zoznam a vyberte zaujímavých obchodníkov.

My si v ukážke vyberieme obchodníka s prezývkou “harshsmith”. Tento populárny investor z Austrálie obchoduje na burze od roku 2017, pričom každý rok zhodnotil svoj kapitál o niekoľko desiatok percent.

 
2) Ak ste si vybrali obchodníka, kliknite na jeho prezývku (meno).

Vyberte si obchodníka.
* Minulá výkonnosť nie je garanciou budúcich výsledkov.

Následne sa vám zobrazí obchodníkov profil, v ktorom nájdete rôzne informácie.

Sekcie v profile obchodníka

 • Kanál – v tejto sekcií sa nachádzajú všetky komentáre a správy od obchodníka, ktorými informuje ostatných obchodníkov a investorov. V tomto paneli môžete s obchodníkom sami diskutovať a komentovať jeho príspevky.
 • Štatistiky – v tejto sekcií nájdete mesačné štatistiky výkonnosti. Tieto štatistiky sú prehľadne graficky znázornené a taktiež si môžete pozrieť výkonnosť z minulých rokov. Nižšie nájdete údaje o priemernom hodnotení rizika, koľko obchodníkov a investorov kopíruje tohto tradera, priemerný zisk alebo stratu, často obchodované finančné inštrumenty a ďalšie zaujímavé údaje.
 • Portfólio – v portfóliu vidíte aktuálne otvorené obchodné pozície investora.
 • Graf – v tejto zložke nájdete graf, ktorý zobrazuje vývoj investície 10 000 USD, pokiaľ by ste kopírovali tohto investora od začiatku.

 
3) Ak ste sa rozhodli kopírovať vybraného obchodníka, kliknite na modré tlačidlo “Kopírovat”.

 kliknite na modré tlačidlo “Kopírovat”
* Minulá výkonnosť nie je garanciou budúcich výsledkov.

 
4) Zadajte výšku investovanej sumy (minimálna čiastka, s ktorou môžete kopírovať je 200 USD) a nastavte si Stop Loss. Ďalej si môžete vybrať, či chcete kopírovať aj aktuálne otvorené obchody tradera. Ak si neprajete kopírovať aktuálne otvorené obchody, jednoducho odznačte štvorček.

Potom kliknite na tlačidlo “Kopírovat”.

Ako začať kopírovať obchodníka etoro recenzia a skúsenosti s brokerom
* Minulá výkonnosť nie je garanciou budúcich výsledkov.

eToro CopyPortfolios – unikátny investičný produkt

V novembri 2016 eToro predstavil špeciálny investičný produkt – CopyPortfolios (predtým CopyFunds). eToro CopyPortfolios je investičný produkt, ktorý sa skladá z portfólia viacerých finančných inštrumentov. Namiesto toho, aby sa obchodníci museli pohybovať v spleti tisícich možností výberu obchodníkov a investičných stratégií na kopírovanie, stačí im siahnuť práve po tomto produkte.

Jednotlivé inštrumenty (meny, komodity, akcie, indexy, ETF alebo kryptomeny) sa nakupujú a predávajú podľa predom stanovenej obchodnej stratégie. CopyPortfólia vytvoril tím špecialistov spoločnosti eToro, ktorý ich neustále kontroluje a vylepšuje. V ponuke CopyPortfolios môžete nájsť aj portfólia externých spoločnosti, ktoré sa špecializujú na správu peňazí.

Pozrite si predstavenie CopyPortfólia CyberSecurity, ktoré umožňuje investovať do akcií technologických spoločností zameraných na kybernetickú bezpečnosť.

Pokiaľ ste skúsený obchodník alebo investor a máte radi výzvy, môžete sa zapojiť do programu Popular Investor a umožniť tak kopírovať svoje obchody ostatným investorom.

Program je jednoduchý a štruktúrovaný tak, aby vám poskytol nástroje pre profesijný rast podľa toho, ako sa budete vyvíjať. Čím viac investorov vás bude kopírovať, tým lepšie vás bude broker eToro platiť.

etoro forum a recenzia brokera
Vďaka programu Popular Investor môžete zarobiť peniaze za to, že ostatní investori kopírujú vaše investície.

Program Popular Investor sa skladá zo štyroch úrovní:

 1. Cadet – Je to základná úroveň programu.
 2. Rising Star – Na tejto úrovni môžete získať fixnú mesačnú odmenu 500 USD.
 3. Champion – Pri úrovni Champion môžete získať fixnú mesačnú odmenu 1 000 USD.
 4. Elite – Pokiaľ získate poslednú úroveň Elite, získate mesačnú odmenu 1 000 USD + 2% z ročnej sumy spravovaných financií.

Výhody a nevýhody brokera eToro

Naša eToro recenzia sa zakladá na objektivite. Pozrime sa preto na výhody a nevýhody tohto brokera.

Výhody

 • výhody obchodovaniaRegulovaný inštitúciou FCA, ASIC a CySEC.
 • výhody obchodovaniaPri realizovaní objednávok používa aj STP technológiu a No Dealing Desk praktiky.
 • etoro brokerBohatá ponuka obchodných inštrumentov.
 • online brokerMožnosť nakupovať reálne akcie, ETF fondy a kryptomeny.
 • kopírovanie obchodníkovMaximálna finančná páka 1:30 (*profesionálni klienti až do 1:400).
 • výhody obchodovaniaRevolučná obchodná platforma eToro Platform.
 • copy tradingMožnosť automaticky kopírovať populárnych obchodníkov.
 • copy tradingMožnosť automaticky kopírovať celé portfólio inštrumentov, ktoré spravujú profesionáli (služba CopyPortfolios).
 • socialObchodná platforma v češtine.

Nevýhody

 • Nevýhody obchodovaniaVyšší spread na finančných inštrumentoch.
 • etoro recenziaMenší výber komodít.
 • Nevýhody obchodovaniaZákaznícka podpora nie je v slovenčine alebo češtine.

Skúsenosti pri obchodovaní cez brokera eToro

Práca s obchodnou platformou je jednoduchá a užívateľsky veľmi prívetivá. Zadávanie objednávok je veľmi jednoduché a graficky prehľadné.

eToro má bezkonkurenčný systém automatického kopírovania obchodníkov. Vďaka službe CopyTrader môžete jednoducho, rýchlo a zadarmo kopírovať populárnych obchodníkov, ktorí na burze obchodujú dlhé roky. Taktiež si môžete vytvoriť svoje portfólio z kopírovania viacerých top obchodníkov a diverzifikovať svoje finančné prostriedky.

Časť kapitálu môžete investovať aj do produktu CopyPortfolios, ktorý sa skladá z viacerých top obchodníkov alebo skupiny finančných inštrumentov.

Naše skúsenosti s eToro sú pozitívne. Tento broker je vhodný hlavne pre dlhodobé investovanie a kopírovanie obchodníkov, v ktorom nemá konkurenciu. Niet divu, že jeho služby využíva viac ako 10 miliónov investorov a obchodníkov z celého sveta.

eToro recenzia – záver

V závere recenzie vám prinášame naše hodnotenie brokera.

Naše hodnotenie

Poplatky a spread
hviezdy
Ponuka finančných inštrumentov
modre hviezdy
Obchodná platforma
skusenosti
Zákaznícka podpora
etoro hodnotenie
Vzdelávanie
hviezdy

Zhrnutie

eToro je najväčšia investičná sieť na svete. Tento broker je vhodný hlavne pre obchodníkov, ktorí plánujú dlhodobo investovať alebo chcú využiť možnosť automaticky kopírovať populárnych obchodníkov. Vďaka službe CopyTrader a CopyPortfolios investovanie na burze nebolo nikdy tak dostupné!
4.4
eToro skusenosti a recenzia zhrnutie
Chcem začať obchodovať

75% CFD účtov retailových investorov stráca peniaze*

4.4
eToro skusenosti a recenzia zhrnutie
eToro je najväčšia investičná sieť na svete. Tento broker je vhodný hlavne pre obchodníkov, ktorí plánujú dlhodobo investovať alebo chcú využiť možnosť automaticky kopírovať populárnych obchodníkov. Vďaka službe CopyTrader a CopyPortfolios investovanie na burze nebolo nikdy tak dostupné!
Chcem začať obchodovať

75% CFD účtov retailových investorov stráca peniaze*


 
Poučenie: eToro je platformou s mnohými aktívami, ktorá ponúka investovanie do cenných papierov a kryptomien, ako aj obchodovanie prostredníctvom CFD kontraktov.

* 75% účtov drobných investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či naozaj chápete, ako fungujú CFD kontrakty a či si môžete dovoliť prijať tak vysoké riziko, že utrpíte finančnú stratu. Podrobné vysvetlenie CFD kontraktov nájdete na tejto stránke.

* Pri kopírovaní obchodníkov a investovaní do CopyPortfolios riskujte iba kapitál, ktorý ste ochotný stratiť. Minulá výkonnosť nie je garanciou budúcich výsledkov.

* Kryptomeny sú volatilný finančný inštrument. Ceny kryptomien môžu veľmi rýchlo kolísať vo veľmi krátkom časovom rámci, a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s reálnymi kryptomenami (nie prostredníctvom CFD kontraktov) nie je regulované a preto táto činnosť nie je pod dozorom žiadneho regulačného rámca EÚ.

* Tento obsah je určený iba pre účely vzdelávania a nemožno ho považovať za investičné poradenstvo.

 
Veríme, že naša eToro recenzia vám priniesla užitočné informácie a pomohla pri výbere brokera.

Páčila sa vám táto eToro recenzia, skúsenosti a návod? Odporučte ju aj svojim priateľom. Pomôžete tak rozšíriť kvalitné informácie o obchodovaní na burze. Nenechajte si újsť ďalšie novinky zo sveta tradingu a pridajte sa k nám aj na facebooku.

zdielaj článok

O autorovi

Lukáš Ištvan malá fotka

Lukáš Ištvan

Na finančných trhoch obchoduje od roku 2014. Je absolventom školení a seminárov od profesionálnych obchodníkov z Českej republiky. V roku 2016 absolvoval trojmesačný Live Trading Room, v ktorom obchodovali naživo a delili sa o svoje bohaté know-how českí profesionálni obchodníci. Neustále sa vzdeláva, aby držal krok s tými najlepšími. Viac informácií o Lukášovi nájdete na tejto stránke.

Reklama
online trading
Reklama
obchodovanie na burze banner

Diskusia k článku