Intradenná analýza Bitcoinu (10.5.2018)

Úvod » Blog » Analýzy » Intradenná analýza Bitcoinu (10.5.2018)

Intradenná analýza Bitcoinu (10.5.2018)

Lukáš Ištvan mini foto

Autor: Lukáš Ištvan

Naposledy aktualizované 28. mája 2019

Cena Bitcoinu v posledné dni otestovala silný support, aby sa mohla opäť vrátiť na pôvodné hodnoty z pondelka. Poďme sa spoločne pozrieť na to, kde sa nachádzajú kľúčové cenové úrovne, ktoré rozhodnú o ďalšom vývoji ceny.

Krátkodobý náhľad

Minule sme sa pozreli na Bitcoin z dlhodobého a swingového náhľadu. Táto analýza stále platí a nájdete ju v tomto článku. Z krátkodobého náhľadu sa cena Bitcoinu prepadla k supportu na cene 9 000 USD, ktorý sme určili v pondelkovej analýze. Pozrime sa na to, ako cena Bitcoinu zareagovala na predikovanom supporte.

analyza 10.5.2018
Test kľúčového supportu.

Pozrime sa na túto situáciu pomocou nástrojov metódy Tape Reading.

analyza
Test limitnej objednávky v zóne supportu.

Intradenná analýza

V utorok sa kurz Bitcoinu priblížil k prvej intradennej rezistencií. Našu vyznačenú úroveň cena nedosiahla, ale tesne pred touto zónou prišiel nástup predávajúcich, ktorí stlačili cenu Bitcoinu nižšie.

Cena Bitcoinu prerazila prvý support, na cene 9 290 USD, a priblížila sa k druhému silnému supportu na cene 9 000 USD. Pomocou metódy Tape Reading sme na cenách 9 000 USD a 8 940 USD stále videli veľké nákupné limitné objednávky a spomínali sme, že o túto cenovú úroveň má zjavný záujem aj veľký inštitucionálny obchodník alias “veľryba” (investičná banka, hedge fond a iné).

Cena Bitcoinu otestovala silný support, na ktorom okamžite prišla výrazná nákupná reakcia, ktorá vystrelila cenu nahor. Na cene 9 010 USD ostala “visieť” veľká nákupná objednávka v objeme 1 011 kontraktov. Túto cenovú úroveň stále považujeme za silný support, i keď už bol raz testovaný.

Môže vás zaujímať: Ako si vybrať správného brokera pre obchodovanie kryptomien?

Určenie kľúčových úrovní

Keďže z kľúčového supportu prišla výrazná nákupná reakcia a naša zóna rezistencie bola už takpovediac testovaná, vyznačenú zónu rezistencie vnímame skôr iba ako malú zastávku ceny Bitcoinu v ďalšom raste.

Vyznačená zóna rezistencie predstavuje poslednú cenovú bariéru, na ktorej očakávame zvýšený odpor predávajúcich. Po jej prerazení sa otvorí cesta na ďalší “útok” cenovej úrovne 10 000 USD. Zelenou a červenou farbou sme na sviečkovom grafe vyznačili zóny supportu a rezistencie.

Kľúčové úrovne sú:

  • Support – 9 141 USD a 9 000 USD
  • Rezistencia –  9 518 USD
bitcoin analyza
Kľúčové úrovne supportu a rezistencie na trhu BTC/USD.

Update (11.5.2018)

Cena Bitcoinu prerazila kľúčový support, z ktorého sa stala silná rezistencia. Po prerazení ceny 9 000 USD, Bitcoin išiel otestovať túto kľúčovú úroveň z druhej strany, od ktorej nastal razantný výpredaj.

analýza
Test kľúčového supportu, ktorý sa zmenil na rezistenciu.

Poučenie

Tento článok má náučný charakter. Všetky informácie v tomto článku sú osobné názory autora a v žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie. Prečítajte si viac informácií.

Páčila sa Vám táto analýza? Odporučte ju aj svojim priateľom. Pomôžete tak rozšíriť kvalitné informácie o obchodovaní na burze. Nenechajte si újsť ďalšie profesionálne analýzy Bitcoinu a pridajte sa k nám aj na facebooku.

Ohodnoť tento článok

O autorovi

Lukáš Ištvan malá fotka

Lukáš Ištvan

Na finančných trhoch investujem od roku 2014. Absolvoval som množstvo školení a seminárov od profesionálnych investorov z Česka. Neustále sa vzdelávam, aby som držal krok s tými najlepšími. Viac informácií o mne nájdete na tejto stránke.

Diskusia k článku